تولید كیك غنی شده با ویتامین دی و كلسیم

سلامانه : امروزه در سراسر جهان، استفاده از غذاهای غنی شده با توجه به هزینه کمتر و مصرف ساده تر به خصوص در اطفال، جایگزین تجویز مکمل های دارویی شده است. در این میان، استفاده از این غذاها به خصوص در مواردی که با ویتامین های مورد نیاز بدن و کلسیم مورد نیاز استخوان ها غنی شده باشد، بیش از پیش حایز اهمیت خواهد بود.

به گزارش باشگاه خبرنگاران، در این راستا، محمد کریمی مدیر عامل شرکت تولید كننده این محصول از تولید کیک بینگوپلاس به عنوان اولین کیک غنی شده با "ویتامین دی و كلسیم" در کشور توسط متخصصان این شرکت خبر داد.

وی توجه و کمک به ارتقا سلامت عمومی را مهمترین هدف در تولید محصولات غنی شده عنوان نموده و اضافه کرد: طبق تحقیقات انجام شده، تامین مقدار مورد نیاز روزانه ویتامین D، به جذب بهتر كلسیم کمک می کند.

بر اساس این گزارش، امروزه با افزایش سطح آگاهی عموم جامعه، اهمیت دریافت میزان کافی ویتامین D و کلسیم بر کسی پوشیده نیست. به صورت طبیعی انواع معدودی از مواد غذایی غنی از ویتامین D می باشند. مطالعات نشان می دهد که ویتامین D در تمامی گروه های سنی از نوزادی تا بزرگسالی و کهولت لازم و ضروری بوده و در جذب کلسیم و فسفر و جایگزینی آنها در استخوان و دندانها نقش اساسی دارد. از سوی دیگر دریافت میزان کافی ویتامین D با کاهش بروز سرطان ها و بیماری های خودایمنی همچون دیابت نوع اول و  ام اس(MS) مرتبط بوده و از برزو اختلالات رشدی همچون راشیتیسم، تاخیر در رشد دندان ها و پوکی استخوان جلوگیری می کند. دریافت ویتامین D پس از بروز بیماری های مذکور کمک چندانی به روند درمان نمی‌کند، بلکه برای پیشگیری از ابتلا به این بیماری ها، باید از دوران طفولیت کلسیم و فسفر همراه با ویتامین D مصرف شود.  

کلسیم نیز عامل اصلی استحكام استخوان ها و سلامت دندان ها بوده و علاوه بر پیشگیری از بروز پوكی استخوان، در انقباض و انبساط ماهیچه ها و تنظیم ضربان قلب موثر است.

هر فرد روزانه به حداقل ۱۰ میکروگرم ویتامین D و 800 تا 1200 میلی گرم کلسیم نیاز دارد. طبق آخرین گزارشات حداقل ۸۰٪ کودکان ایرانی به درجات شدید و بیش از ۹۰٪ آنها به درجات متفاوتی دچار کمبود ویتامین D بوده و 90% خانواده های ایرانی کمتر از نیازشان کلسیم دریافت می کنند.

امروزه در سراسر جهان استفاده از غذاهای غنی شده با توجه به هزینه کمتر و مصرف ساده تر به خصوص در اطفال جایگزین تجویز مکمل های دارویی شده است. در این باره، مدیر عامل این شركت افزود: با توجه به تاثیر ویتامینD بر جذب کلسیم، كیك های غنی شده بینگوپلاس كه مورد تائید سازمان غذا و داروی ایران نیز می باشد، از تركیب این دو ماده به منظور افزایش جذب و تامین بخش مهمی از نیاز روزانه افراد به کلسیم و ویتامین D تولید شده و می تواند به عنوان مكملی ایده آل جهت تامین سلامتی و شادابی تمامی گروه های سنی پیشنهاد شود.

ارسال برای یک دوست
۰ ۰ آیا این خبر را می پسندید؟
نظر دهید
CAPTCHA Image reload
لطفا عبارتی که در تصویر بالا می بینید را وارد نمایید.