نقش موثر هنردرمانی در درمان بیماری‌های روانی و اختلال یادگیری کودکان

سلامانه :هنردرمانی در درمان بیماری‌های روانی و اختلال یادگیری کودکان نقش موثری ایفا می کند.

به گزارش وب دا؛ مدیر گروه سلامت روانی و اجتماعی معاونت بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی شهید صدوقی یزد با اشاره مبحث سلامت روان و رسانه اظهار کرد: در مطالعه‌ای كه در یكی از دانشگاه‌های اتریش انجام شد، میزان رضایت و موفقیت در درمان‌ بیماران را در دو گروه مقایسه كردند. یكی آنهایی كه به‌وسیله پزشكان فعال در هنر و شعر درمان شده بودند و دیگرانی كه این گونه نبودند. میزان رضایت در گروه نخست 37 درصد و میزان موفقیت در درمان، 31 درصد بالاتر بود.


دکتر محمد هادی فرحزادی با اشاره به نقش اثبات شده روش های درمانی در درمان بیماری های اعصاب و روان گفت: هنر درمانی، موسیقی‌درمانی، نقاشی درمانی، شن درمانی و سفال درمانی از جمله این روش هاست.


وی تاکید کرد: ثابت شده است که هنردرمانی نقش زیادی در درمان بیماری‌ها بخصوص بیماری‌های روانی داشته باشد.


این کارشناس عنوان کرد: این روش علاوه بر اینکه می‌تواند به بهبود سلامت روانی و احساسی افراد کمک کند، قادر است تا آگاهی و هشیاری فردی، و توانایی‌های‌شناختی را نیز تا حد بسیار زیادی افزایش دهد و از میزان استرس کاسته و اثر ضربه‌های احساسی وارده از تجربه‌های تلخ عاطفی گذشته را از میان بر دارد.


مدیر گروه سلامت روانی و اجتماعی معاونت بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی شهید صدوقی یزد خاطرنشان کرد: هنر درمانی می‌تواند حتی برای درمان کودکانی که در یادگیری با اختلال مواجه هستند نیز موثر واقع شود.


دکتر فرحزادی با بیان این که برخی اطلاع رسانی‌های ژورنالیستی با هر انگیزه‌ای اضطراب آفرین است گفت: برخی موارد که باید اطلاع رسانی شود غفلت می‌شود همچنین برخی اختلالات رفتار‌ی نباید با آب وتاب اطلاع رسانی شود که می‌شود از طرف دیگر  برخی رفتارهای مجرمانه به بیماران روانی نسبت داده می‌شود.


 مدیر گروه سلامت روانی و اجتماعی معاونت بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی شهید صدوقی یزد متذکرشد: نتایج تحقیقات نشان می‌دهد که عمده مردم بیشترین اطلاعات خود در باره بیماری‌های روانی و افراد مبتلا را از طریق رسانه‌ها دریافت می‌کنند از دیگر سو تصویری که رسانه‌های جمعی، نوشته‌ها، آثار هنری، شعر و داستان از شرایط بیماری و بیماران روانی ارائه می‌دهند می‌تواند تاثیر زیادی بر ذهنیت مردم باقی بگذارد.

ارسال برای یک دوست
۰ ۰ آیا این خبر را می پسندید؟
نظر دهید
CAPTCHA Image reload
لطفا عبارتی که در تصویر بالا می بینید را وارد نمایید.