ابتلای نیمی از انگلیسی‌ها به سرطان تا سال ۲۰۲۰

ابتلای نیمی از انگلیسی‌ها به سرطان تا سال ۲۰۲۰

متخصصان علوم پزشکی انگلیس در یک مطالعه آماری پیش‌بینی کرده‌اند که تا سال 2020 میلادی نیمی از جمعیت این کشور به بیماری سرطان مبتلا خواهند شد.

 

به گزارش سرویس «سلامت» ایسنا، این متخصصان تاکید کردند که عمر طولانی‌تر افراد، دلیل اصلی افزایش شمار مبتلایان به سرطان در این کشور است.

 

انجمن خیریه سرطان «مک میلان» پس از اعلام نتیجه این بررسی‌ها اعلام کرد: به رغم افزایش مبتلایان به سرطان تا سال 2020 میلادی تعداد افرادی که از این بیماری جان سالم به در می‌برند نسبت به 20 سال گذشته افزایش یافته است.

 

در سال 1992 میلادی، نسبت افرادی که در این کشور در طول عمرشان به سرطان مبتلا می‌شدند، 32 درصد بوده و این آمار در سال 2010 میلادی به 44 درصد رسیده و به نظر می‌آید که طی دهه‌های آینده این آمار بیش از این افزایش یابد.

 

انجمن خیریه سرطان «مک میلان» با بررسی آمار شمار مبتلایان به سرطان و مرگ و میر ناشی از این بیماری در انگلیس به این نتیجه دست یافتند.

 

در سال 1992 میلادی 45 هزار نفر یا 21 درصد از مبتلایان به سرطان از این بیماری جان سالم به در بردند که این رقم در سال 2010 میلادی به 90 هزار نفر یا 35 درصد افزایش یافت.

 

به گزارش ایسنا به نقل از شبکه خبری بی بی سی، از دیگر دلایل مرگ و میر ناشی از بیماری‌ها در بین مردم انگلیس می‌توان به امراض قلبی، تنفسی و سکته مغزی اشاره کرد.

شنبه  18/03/92   1:13

ارسال برای یک دوست
۰ ۰ آیا این خبر را می پسندید؟
نظر دهید
CAPTCHA Image reload
لطفا عبارتی که در تصویر بالا می بینید را وارد نمایید.