بافت های قلبی یک گاو جان نوزادی را نجات داد

سلامانه : "روبن" نوزاد امریکایی که با دو حفره بزرگ و خطرناک در قلبش متولد شده بود تولد یک سالگی خود را جشن می گیرد، این در حالی است که پزشکان به علت وخامت حال این نوزاد امید چندانی به زنده ماندن او نداشتند. اما پس از انجام دو عمل جراحی سخت و سنگین و استفاده از بافت های قلب گاو برای درمان او، اکنون روبن نه تنها هیچ مشکلی ندارد بلکه می تواند مانند یک کودک عادی به زندگیش ادامه دهد.

به گزارش شفقنا به نقل از دیلی میل، از آنجایی که شرایط  روبن تا 16 روزگی همانند یک نوزاد کاملاً عادی بوده و هیچ نشانی از بیماری قلبی در او مشهود نبوده است والدین او گمان می کردند که کودکی سالم و شاد به خانواده شان اضافه شده است. در واقع روبن زمانی به بیمارستان برده شد که چشمانش ورم کرده بودند، لبانش به تدریج کبود می شد و تنفسش حالت طبیعی یک نوزاد را نداشت.

پس از آنکه پزشکان در بیمارستان روبن را معاینه کردند و از قلب او اسکن گرفتند متوجه شدند مشکل تنفسی او به خاطر حفره های بزرگ قلب و تنگی آئورت است، بنابراین در مرحله اول یک عمل قلب باز برای این نوزاد انجام دادند و پس از آن با استفاده از بافت های قلب گاو توانستند بافت های مرده قلب روبن را دوباره احیا کنند. در واقع بافت های قلب یک گاو به کمک روبن و خانواده اش آمد تا آنها یک سالگی او را در کنار هم جشن بگیرند.

ارسال برای یک دوست
۰ ۰ آیا این خبر را می پسندید؟
نظر دهید
CAPTCHA Image reload
لطفا عبارتی که در تصویر بالا می بینید را وارد نمایید.