سبقت در خطوط ویژه اتوبوسرانی ممنوع شد

سلامانه : معاون شهردار تهران گفت: به تمامی شرکت های خصوصی ابلاغ شده سبقت در خطوط وِیژه اتوبوسرانی ممنوع بوده و چنانچه راننده ای در این خطوط سبقت بگیرد، شدیدا با وی برخورد می شود.

به گزارش مهر ، سید جعفر تشکری هاشمی به تاکید دادستان تهران بر تقصیر 50 درصدی شرکت بهره بردار در حادثه واژگونی اتوبوس در بزرگراه آزادگان اشاره کرد و گفت: سازمان حمل ونقل و ترافیک شهرداری علاوه بر اقدامات کنترلی که سابق بر این حادثه داشته است، در مورد اعمال قوانین راهنمایی و رانندگی در مورد شرکت های خصوصی بهره بردار بسیار سخت گیرانه برخورد خواهد کرد.

معاون شهردار تهران افزود: به هیچ عنوان در مقابل تخلف و عدم رعایت قانون از سوی شرکت های خصوصی کوتاه نمی آییم. در عین حال کنترل سخت افزاری نیز از ابتدای سال در دست اجرا قرار گرفته است.

به گفته وی به تمامی شرکت خصوصی ابلاغ شده تمامی اتوبوس ها در شهر تهران برروی سرعت 50 کیلومتر تنظیم شوند و چنانچه در شهر تهران اتوبوسی بیش از سرعت 50 کیلومتر تردد کند، بطور حتم ازطریق کمیته انضباطی با راننده متخلف و شرکت بهره بردار برخورد خواهد شد.

تشکری هاشمی تاکید کرد: ضمن اینکه به تمامی شرکت ها ابلاغ شده سبقت در خطوط وِیژه اتوبوسرانی ممنوع بوده و چنانچه راننده ای در این خطوط سبقت بگیرد مورد برخورد قرار خواهد گرفت.در عین حال شهروندان توجه داشته باشند 6 هزار راننده زحمتکش اتوبسرانی در این شهر فعالیت می کنند و اگر در مواردی راننده ای با عدم رعایت قوانین رانندگی موجبات بروز مشکل و حادثه ای را پدید می آورد، زحمت دیگر رانندگان منضبط را نباید نادیده گرفت.

معاون شهردار تهران همچنین گفت: از اواخر سال گذشته سیستم هوشمند مدیریت ناوبری بخش اتوبوسرانی راه اندازی شده که در این بخش سعی شده با استفاده از سیستم های موقعیت یاب جهانی و ارسال اطلاعات به مرکز، نظارتی کاملتر بر بخش حمل و نقل عمومی داشته باشیم. به طوری که اکنون زمانبندی ، سرعت های غیر مجاز ، خروج از خط و اضافه کارکرد هر اتوبوس کنترل و نظارت می شود.

وی تاکید کرد: شهروندان مطلع باشند که با استفاده از این سیستم های هوشمند زمان تقریبی رسیدن اتوبوس ها در اختیار شهروندان قرار می گیرد و در عین حال با این سیستم ها برنامه های مدیریتی نیز نظارت می شوند. اکنون با این سیستم اگر اتوبوسی از مسیر خارج شود و یا سرعت غیرمجاز در طول مسیر داشته باشد، کنترل و اعمال مدیریت خواهد شد.

وی از شهروندان خواست در صورت مشاهده تخلف از سوی رانندگان اتوبوس و تاکسی موارد را از طریق سامانه 1888 و 137 به شهرداری تهران اطلاع دهند.
 

ارسال برای یک دوست
۰ ۰ آیا این خبر را می پسندید؟
نظر دهید
CAPTCHA Image reload
لطفا عبارتی که در تصویر بالا می بینید را وارد نمایید.