ژل بهتر است یا خمیر اصلاح؟

سلامانه : ‍ژل‌ها نسبت به خمیر‌های اصلاح خشک کننده‌تر هستند و رطوبت پوست را بیشتر می‌گیرند. به همین دلیل تحریک کننده‌تر هستند و توصیه می‌شود کسانی که پوست حساسی دارند کمتر از ‍ژل‌ها استفاده کنند.

گیتی صادقیان متخصص پوست و مو در گفتگو با باشگاه خبرنگاران گفت: ترکیباتی مانند صابون، خمیر اصلاح در صورتی که مقدار قلیایی آنها کافی و استاندارد باشد مشکلی ایجاد نمی‌کنند، مگر اینکه شخص نسبت به بعضی از ترکیبات خاص آنها حساسیت داشته باشد. 

وی افزود: ژل‌ها نسبت به خمیر‌های اصلاح خشک‌کننده‌تر هستند و رطوبت پوست را بیشتر می‌گیرند، ‌ به همین دلیل تحریک کننده‌تر هستند و توصیه می‌شود کسانی که پوست حساسی دارند کمتر از ژل‌ها استفاده کنند. 

صادقیان تصریح کرد: کسانی که از خمیر اصلاح استفاده‌ می‌کنند بهتر است از مواد و خمیر ریش‌هایی که کف می‌کنند استفاده نکنند، بعد از تراشیدن ریش از کرم‌های غیرچرب به کار برند زیرا که این‌کار برای حفاظت از پوست شما بسیار مفید است. 

همچنین از مواد و خمیر ریش‌هایی که حاوی الکل هستند استفاده نکنند، زیرا موجب سوزش پوست می‌گردد. 

این متخصص در پایان خاطرنشان کرد: بهتر است پس از بیدار شدن از خواب در استفاده از این خمیرهای اصلاح اجتناب کرد چون در این هنگام صورت حالت پفی دارد که به علت جمع شدن آب در زیر پوست ایجاد می‌شود. 

ارسال برای یک دوست
۰ ۰ آیا این خبر را می پسندید؟
نظر دهید
CAPTCHA Image reload
لطفا عبارتی که در تصویر بالا می بینید را وارد نمایید.