مصرف پروتئین حیوانی باعث بی‌قراری نوزاد می‌شود

سلامانه :بی‌قراری نوزادان، شامل جیق زدن و گریه کردن نوزاد در ساعاتی از عصر و عمدتا تمام طول شب است که اضطراب و نگرانی والدین را به همراه دارد.

دکتر مومن‌زاده، ‌متخصص نوزادان و کودکان در گفتگو با باشگاه خبرنگاران گفت: عوامل متعددی در بی‌قراری نوزاد دخیل است. از عوامل ساده مثل خیس بودن پای نوزاد و نامناسب بودن پوشش و لباس، تا مسائلی مانند ریفلاکس در نوزاد. 

وی ادامه داد: بیدار شدن و گریه کردن نوزاد در طول شب، بیشتر از هر مسئله دیگری والدین را نگران می‌کند بنابراین والدین باید قبل از هر اقدامی آرامش داشته باشند و نوزاد را بررسی کنند تا علت بی‌قراری را بیابند. 

این متخصص نوزادان گفت: ریفلاکس در بین نوزادان بسیار شایع است. شیری که نوزاد می‌خورد، به مری برگشت پیدا می‌کند و موجب بی‌قراری نوزاد می‌شود که با بیدار شدن نوزاد و قرار دادنش به حالت عمودی، این حالت رفع شده و نوزاد آرام می‌شود. 

کولیک روده نوعی دل درد و دل پیچه است که نوزاد پا‌ها را به شکم جمع می‌کند و عمدتا عصر و شب کولیک ظاهر شده و ۳-۲ ساعت ادامه دارد. ریفلاکس و کولیک معمولا، ۳ ماهگی رفع می‌شود.

دکتر مومن‌زاده در پایان توصیه کرد: مادران شیرده تا چند ماه از مصرف پروتئین گاوی که باعث تشدید کولیک روده در نوزاد و افزایش دل درد و بی‌قراری می‌شود، خودداری کنند.

shiderstore
ارسال برای یک دوست
۰ ۰ آیا این خبر را می پسندید؟
نظر دهید
CAPTCHA Image reload
لطفا عبارتی که در تصویر بالا می بینید را وارد نمایید.