شیوع سردرد تنشی در افراد افسرده بیشتر است

سلامانه : سردرد از جمله عوارضی است که کیفیت زندگی افراد را کاهش می‌دهد و در جوامع صنعتی شیوع بیشتری دارد.

دکتر محمدرضا معتمد، متخصص مغز و اعصاب و عضو هیئت علمی دانشگاه علوم پزشکی ایران، درگفتگو با باشگاه  خبرنگاران گفت: تشخیص نوع سردرد، در تعیین روش‌درمانی بسیار حائز اهمیت است. 

سردردهای تنشی یا عصبی شیوع نسبتا بالایی دارند و از نوع سردردهای اولیه محسوب می‌شود. که با فشار عصبی، افزایش استرس‌های روزمره، افسردگی، اضطراب و مشکلات خواب بروز می‌کند.

وی ادامه داد: در سردردهای تنشی، علی رغم درد شدید، فعالیت روزانه مختل نمی‌شود بنابراین با سردردهای میگرنی که با تهوع و استفراغ، گریز از نور و اختلال در فعالیت روزمره فرد همراه است، اشتباه گرفته می‌شود. در سردردهای تنشی، فرد حالت فشارنده در سر احساس می‌کند. برخلاف سردرد میگرنی که حالت ضربانی دارد.

دکتر معتمد ضمن اشاره به این نکته که شیوع سردرد تنشی در خانم‌ها بیشتر  است گفت: معمولا 20 تا 25 درصد جامعه به سردرد تنشی مبتلا هستند که در سنین میانسالی و بزرگسالی شایع‌تر است.

این متخصص مغز و اعصاب تأکید کرد: با پرهیز از استرس، نگرانی و فشار عصبی و اضطراب و روی آوردن به ورزش می‌توان درصد بالایی از سردردهای تنشی را بهبود بخشید. در موارد شدید، زیرنظر پزشک متخصص می‌توان از داروهای کاهنده اضطراب و آرام‌بخش استفاده کرد.

ارسال برای یک دوست
۰ ۰ آیا این خبر را می پسندید؟
نظر دهید
CAPTCHA Image reload
لطفا عبارتی که در تصویر بالا می بینید را وارد نمایید.