بالگرد‌های ۱۳ میلیون دلاری امداد و نجات به ۲۰ فروند می‌رسد/ تحقق ۶۰ درصدی بودجه ۹۲ امداد و نجات

سلامانه : در حالی که اکنون 17 بالگرد امداد و نجات در کشور فعال هستند، با اضافه شدن 3 بالگرد خریداری شده تعداد آنها بزودی به 20 فروند می‌رسد.

 پیرحسین کولیوند، رئیس سازمان امداد و نجات هلال احمر در گفت‌وگو با فارس در مورد فعالیت‌بالگرد‌های امداد و نجات هلال احمر در سطح کشور، گفت: اکنون 17 بالگرد در سراسر کشور مشغول فعالیت هستند که به دنبال تقویت امداد هوایی هستیم.

وی ادامه داد: به منظور تقویت یگان امداد هوایی تاکنون 3 دستگاه بالگرد خریداری شده است که بزودی وارد ناوگان هوایی می‌شوند.

رئیس سازمان امداد و نجات با اشاره به هزینه 12 میلیون و 700 هزار دلاری خرید هر بالگرد، گفت: امسال برای توسعه ناوگان هوایی ما، مجلس اعتبار خوبی در نظر گرفته است و اگر این اعتبار از سوی دولت تخصیص داده شود، 11 فروند بالگرد دیگر نیز خریداری می‌کنیم تا هر استان دارای یک بالگرد امدادی شود.

وی در مورد تخصیص بودجه سال گذشته، گفت: از کل بودجه سازمان امداد و نجات در سال گذشته تنها 60 درصد آن محقق شد اما با این وجود لجستیک و اقلام محوری سازمان 30 درصد افزایش یافت.

کولیوند همچنین در مورد زمستان سال گذشته، گفت: با وجود اینکه شاهد افزایش 9 برابری بارش برف و 6 برابری سیل در جاده‌ها بودیم، با همکاری خوب مردم رهاسازی حادثه دیدگان 18 درصد کاهش داشت.

وی همچنین به همکاری دستگاه‌های متولی در اجرای طرح زمستانه اشاره و تاکید کرد: خدمت رسانی به مردم تنها با کنار گذاشتن موازی‌کاری ها و همکاری میسر می‌شود ضمن اینکه عدم موازی کاری هزینه‌ها را نیز کاهش می‌دهد.

به گفته رئیس سازمان امداد و نجات هلال احمر برای اجرای طرح زمستانه سال گذشته، تمامی دستگاه‌های متولی نقاط حادثه خیز را شناسایی، امکانات خود را سنجیده و با ارائه راه حل دور یک میز نشستند و با کنار گذاشتن موازی کاری موفق به اجرای هر چه بهتر طرح زمستانه شدند.

 

ارسال برای یک دوست
۰ ۰ آیا این خبر را می پسندید؟
نظر دهید
CAPTCHA Image reload
لطفا عبارتی که در تصویر بالا می بینید را وارد نمایید.