پدیده پیرچشمی در سنین ۴۲ تا ۴۴ سالگی شکل می‌گیرد

سلامانه :  کارشناس ارشد اپتومتری ایران گفت: پیر چشمی از عیوب انکساری است که در سن ۴۲ تا ۴۴ سالگی در افراد ایجاد می‌شود.
 
به گزارش تسنیم  مرضیه نجاران، کارشناس ارشد اپتومتری ایران در کنگره ملی اپتومتری خراسان اظهار کرد: پیر چشمی از عیوب انکساری است که در سن  42 تا 44 سالگی در افراد ایجاد می‌شود.
به گفته وی استفاده از عینک‌های مناسب با توجه به سن فرد پیر چشم در بازیابی بینای افراد پیر چشم موثر است.
نجاریان افزود: ناتوانى در مطالعه کتاب، روزنامه، تلفن همراه از فاصله نزدیک و احساس سردرد یا خستگى چشم در حین انجام کارهایى مانند نوشتن و خیاطى از علائم اولیه و نشانه‌های پیر چشمی است.
این کارشناس ارشد اپتومتری ایران بیان کرد: عوامل مختلفی چون عیوب انکساری، افزایش سن، پرداختن به مشاغلی که نیازمند دید از نزدیک هستند و بیماری‌های چشمی و ضربه‌های وارده بر چشم به ابتلای زودهنگام افراد به پیر چشمی کمک می‌کند.
نجاران ابتلا به بیماری‌های سیستماتیک دیابت، بیماری‌های ام اس و قلبی و عروقی و استفاده از داروهای آنتی هیستامین، ضد افسردگی‌ها و داروهای ضد اضطراب را از دیگر عوامل موثر در ایجاد پیرچشمی در افراد اعلام کرد.
به گفته وی این پدیده طبیعی قابل پیشگیری نیست و به ناچار باید با استفاده از عینک، لنزهای تماسی و در صورت تمایل با عمل‌های جراحی خاص برای اصلاح آن اقدام کرد.
وی از جراحی کمرا انیلی (kamera inaily) به عنوان یکی از روش‌های نوین اصلاح پیر چشمی یاد کرد و افزود: با وجود اینکه فقط یک دهه از ظهور این روش می‌گذرد اما اکنون برخی از بیمارستان‌های کشورمان از این روش برای درمان پیر چشمی استفاده می‌کنند.
نجاران افزود: در این روش وسیله یاد شده در درون بافت قرنیه قرار می‌گیرد و دید نزدیک فرد پیر چشم را افزایش می‌دهد.

shiderstore
ارسال برای یک دوست
۰ ۰ آیا این خبر را می پسندید؟
نظر دهید
CAPTCHA Image reload
لطفا عبارتی که در تصویر بالا می بینید را وارد نمایید.