این عضلات با آب درمانی تقویت می‌شوند

سلامانه : با آب درمانی می‌توان آسیب‌ها و سکته‌های مغزی و آسیب‌های نخاعی را نیز که موجب مشکلات حرکتی در فرد می‌شود، درمان کرد و معمولا عضلات چهار سر ران و اطراف ستون فقرات را تقویت می‌کند.

سید محمد بابایی، متخصص فیزیوتراپی در گفتگو با باشگاه خبرنگاران گفت: هیدروتراپی یا آب درمانی یکی از روش‌های توانبخشی و درمانی فیزیوتراپی است و به این دلیل در آب انجام می‌شود که وقتی انسان در مایع قرار می‌گیرد وزن او کمتر می‌شود و می‌تواند از عضلات خود حداکثر استفاده را نماید، بنابراین آب درمانی تاثیر بسزایی در آرامش بخشی، تقویت عضلات و کاهش درد و آلام بیمار دارد. 

وی افزود: کسانی که عضلات ضعیف دارند، با انجام ورزش‌های خاص که حتما باید یک فیزیوتراپیست آنها را تجویز کند، می‌توانند عضلات خود را تقویت کنند و با تقویت عضلات مشکلات اسکلتی این افراد کمتر می‌شود. معمولا با این روش عضلات چهار سر ران و اطراف ستون فقرات قدرت پیدا می‌کنند. 

این متخصص در پایان خاطرنشان کرد: با هیدروتراپی می‌توان آسیب‌ها و سکته‌های مغزی و آسیب‌های نخاعی را که موجب مشکلات حرکتی در فرد می‌شود، درمان کرد. همچنین هیدروتراپی در ایجاد تعادل در شخص و درمان سوختگی‌ها نیز می‌تواند موثر واقع شود. 

shiderstore
ارسال برای یک دوست
۰ ۰ آیا این خبر را می پسندید؟
نظر دهید
CAPTCHA Image reload
لطفا عبارتی که در تصویر بالا می بینید را وارد نمایید.