چاق ها و بلندقدها بیشتر در معرض ابتلا به سرطان تخمدان هستند

چاق ها و بلندقدها بیشتر در معرض ابتلا به سرطان تخمدان هستند

سلامانه :چاقی با افزایش خطر ابتلا به سرطان هایی چون سینه و روده شناخته شده است. در حال حاضر ولی پژوهش ها حاکی از آنند که این معضل افزایش شیوع سرطان تخمدان را نیز در پی دارد. 


به گزارش پایگاه خبری سلامانه، محققان صندوق جهانی تحقیقات سرطان اعلام کردند که شاخص توده بدنی هر فرد در هر اندازه ای که باشد، اگر از 5 واحد بیشتر شود، خطر ابتلا به سرطان تخمدان 6 درصد افزایش می یابد. علاوه بر این، تجزیه و تحلیل غیر خطی نشان داد که زنان با BMI بالاتر از 28.4 به طور قابل توجهی در معرض خطر ابتلا به سرطان تخمدان در مقایسه با زنان با BMI کمتر هستند.

با این حال ناگفته نماند که به گفته همین محققان 90 تا 95 درصد از سرطان ها ممکن است با رژیم غذایی و سبک زندگی قابل پیشگیری باشد.

سرطان تخمدان علت اصلی پنجمین مرگ ناشی از سرطان در ایالات متحده است. دلیل آن نیز این است که سرطان تخمدان اغلب تشخیص داده نمی شود تا زمانی که به مراحل بالاتر برسد.

چربی در واقع یک عامل کمک کننده به توسعه سرطان تخمدان  بوده و خطر بزرگ متوجه کسانی است که شاخص توده بدنی شان  بیش از 30 است.

این گزارش همچنین نشان داد که قد یک عامل در توسعه سرطان تخمدان، است به طوری که زنان بلندقد بیشتر در معرض خطر هستند. البته دلیل این اتفاق هنوز مشخص نشده اگر چه عوامل ژنتیکی و سرعت رشد اولیه ممکن است نقش بازی کنند.

 

ارسال برای یک دوست
۰ ۰ آیا این خبر را می پسندید؟
نظر دهید
CAPTCHA Image reload
لطفا عبارتی که در تصویر بالا می بینید را وارد نمایید.