رژیم‌ غذایی مناسب درد و التهاب مفاصل را کاهش می‌دهد

رژیم‌ غذایی مناسب درد و التهاب مفاصل را کاهش می‌دهد

یک متخصص ارتوپدی گفت: ورزش منظم، استراحت کافی و محافظت از مفاصل در مقابل فشارهای کاری می‌تواند از التهاب مفاصل در سالمندی پیشگیری کند.

 

علیرضا ابراهیم زاده در گفت‌وگو با خبرنگار سلامت خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) منطقه اصفهان، با بیان اینکه بارزترین علت التهاب مفاصل در سالمندان آرتروز است، اظهار کرد: التهاب مفاصل در سالمندان بیشتر به صورت ساییدگی مفاصل مشاهده می‌شود.

 

این فوق تخصص ستون فقرات با بیان اینکه بیماری‌هایی مانند روماتیسم، تب مالت یا عفونت و سل می‌تواند موجب التهاب مفاصل در سنین سالمندی شود، افزود: دردها و شکستگی‌های قدیمی هم چنین دررفتگی‌های قدیمی نیز می‌تواند زمینه ساز ساییدگی مفاصل در سالمندی شود.

 

ابراهیم زاده با بیان اینکه التهاب مفاصل در سالمندان بسیار شایع است و معمولا از میانسالی آغاز و به تدریج پیشرفت می‌کند،‌ گفت: رژیم‌های غذایی مناسب نیز می‌تواند در کم کردن دردها و التهاب مفاصل موثر باشد.

 

وی اضافه کرد: در صورتی که عضلات اطراف مفصل قوی باشد می‌توانند در مقابل ضربه‌هایی که به طور روزمره به مفاصل وارد می‌شود مقاومت کند و التهاب مفاصل را در میانسالی کاهش دهد اما هر چه عضلات اطراف مفصل ضعیف‌تر باشد احتمال آسیب دیدن به مفصل بیشتر شده و امکان ابتلا به آرتروز در میانسالی افزایش می‌یابد.

 

این متخصص ارتوپدی با بیان اینکه برای جلوگیری از ابتلا به آرتروز در میانسالی ورزش باید جزئی از برنامه زندگی شود، افزود: قوی نگه داشتن عضلات اطراف مفاصل و داشتن وزن ایده آل از دیگر عواملی است که از ابتلا به التهاب مفاصل جلوگیری می‌کند.

 

ابراهیم زاده با اشاره به اینکه چاقی و اضافه وزن در فرسایش و تحلیل مفاصل در دوران سالمندی موثر است،‌ توصیه کرد: ورزش منظم، استراحت کافی و محافظت از مفاصل در مقابل فشارهای کاری می‌تواند از التهاب مفاصل در سالمندی پیشگیری کند.

شنبه 01/04/92   10:57

shiderstore
ارسال برای یک دوست
۰ ۰ آیا این خبر را می پسندید؟
نظر دهید
CAPTCHA Image reload
لطفا عبارتی که در تصویر بالا می بینید را وارد نمایید.