هیچ ضد آفتابی تمامی اشعه‌های مضر را جذب نمی‌کند

سلامانه :اشعه ماورای بنفش نور خورشید (U. V)، باعث بروز چین و چروک و پیری زودرس روی پوست می‌شود و در دراز مدت اثرات بدخیمی روی پوست دارد؛ استفاده از کرم‌های ضد آفتاب تا ۹۸ درصد اثر حفاظتی روی پوست ایجاد می‌کند.

دکتر پروان ساکت، متخصص پوست و مو در گفتگو با باشگاه خبرنگاران، گفت: درجه حفاظتی کرم‌های ضد آفتاب بر روی پوست، با معیاری به نام SPF سنجیده می‌شود که حفاظت در برابر اشعه ماورای بنفش ایجاد می‌شود افرادی که پوست تیره‌تر دارند به دلیل داشتن رنگدانه‌های فراوان‌تر در پوست، لایه حفاظت طبیعی در برابر U. V دارند ولی افراد سفید پوست نیاز بیشتری به مصرف کرم ضد آفتاب دارند؛ به طور کلی مصرف کرم ضد آفتاب برای همه توصیه می‌شود. 

وی ادامه داد: در کشورهایی که افراد سفید پوست‌تر و شدت اشعه آفتاب بیشتر است، توصیه می‌شود از سن شش ماهگی مصرف کرم‌های ضد آفتاب، شروع شود؛ درجه حفاظتی SPF باید بالای ۳۰ باشد تا توان پوشش‌دهی انواع پوست را داشته باشد. 

این متخصص پوست و مو گفت: اثر حفاظتی کرم‌های ضد آفتاب به دو گونه است. انواعی که به طور فیزیکی اشعه U. V را از روی پوست برمی‌گردانند که بیشتر مناسب کودکان است؛ نوع دیگر آنکه مواد شیمیایی، در اشعه‌ ماورای بنفش تغییراتی ایجاد می‌کند و اثر مضر آن را خنثی می‌کند. 

دکتر ساکت تأکید کرد: هیچ ضد آفتابی ۱۰۰ درصد اشعه ماورای بنفش را جذب نمی‌کند و از آنجایی که در ایران هم مثل تمام کشور‌ها کنترل خوبی روی کرم‌های ضد آفتاب انجام می‌گیرد، بنابراین برند خاص و قیمت ضد آفتاب، دلیل بر خوب بودن اثر آن نیست و تنها داشتن SPF بالای ۳۰ کفایت می‌کند. 

shiderstore
ارسال برای یک دوست
۰ ۰ آیا این خبر را می پسندید؟
نظر دهید
CAPTCHA Image reload
لطفا عبارتی که در تصویر بالا می بینید را وارد نمایید.