زیبایی پوست با ورزش

سلامانه : یک متخصص طب سنتی گفت: ورزش روزانه موجب دفع مواد زائد از بدن می‌شود که خود عاملی برای زیبایی و روشن شدن پوست است.
 
به گزارش تسنیم، محمود خدادوست درباره سلامت پوست اظهار داشت: استراحت، خواب کافی در رنگ پوست و شادابی آن اثرگذار است. همچنین، ورزش کردن به دلیل اینکه مواد زائد را از بدن دفع می‌کند در سلامت پوست بسیار تاثیر می‌گذارد.
به گفته وی اگر کسی هر روز ورزش روزانه داشته باشد، مواد زائد از بدنش به خوبی دفع می‌شود که این مسئله موجب خواهد شد که پوست افراد روشن و زیبا شود، البته باید توجه داشت که افراد غذا را متناسب با جنس، شغل، سن و مزاج مصرف کنند.
این متخصص طب سنتی عنوان کرد: اگر معده کسی دارای طبع سرد باشد مصرف غذاهای طبع گرم برایش مفید است و به بدنش آسیب کمتری وارد می‌شود.
خدادوست افزود: مزاج پایه که شخص با آن به دنیا آمده با مزاج عارضی (بیماری) ممکن است تفاوت داشته باشد، به عنوان مثال فردی که دارای مزاج عمومی سرد و تر که چاق، انعطاف پذیر، آرام و صبور است که غلبه سردی و خشکی در مغزش موجب شده که حساس و زود رنج شود.
وی با اشاره به اینکه کبد چرب ریشه در کم تحرکی دارد، گفت: مزاج کبد گرم و تر است که غلبه سردی و تری در کبد منجر به بروز کبد چرب می‌شود.
این متخصص طب سنتی ادامه داد: کبد جایگاه متابولیسم بدن است و مصرف غذاهای غلیظ مانند ماکارونی، الویه، گوشت گاو، غذاهای کنسروی و آماده توان مضم معده را کاهش می‌دهد، در نتیجه کیلوس غلیظ به کبد می‌رسد که توانایی کبد در هضم و جذب آن آهش پیدا می‌کند در نتیجه کبد چرب ایجاد می‌شود.
خدادوست اضافه کرد: کک و مک و به طور کل بیماری‌های پوستی ناشی از یک اختلال در دورن بدن است و بهتر است افراد صورت خود را روتوش نکنند و به حل مشکل داخلی بدنشان بپردازند.
وی درباره حجامت خاطرنشان کرد: حجامت در اصل اعمال دستی یا یداوی است، ولی قدم اول درمان نیست. رعایت اصول 6 گانه سلامتی قدم اول درمان هستند البته حجامت عام نوعی پاکسازی عمومی بدن است.

ارسال برای یک دوست
۰ ۰ آیا این خبر را می پسندید؟
نظر دهید
CAPTCHA Image reload
لطفا عبارتی که در تصویر بالا می بینید را وارد نمایید.