غذاهایی که از یبوست و سرطان معده پیشگیری می‌کند

غذاهایی که از یبوست و سرطان معده پیشگیری می‌کند

سلامانه :تغییرات سیستم گوارشی احساس نامطلوبی را برای هر فردی به دنبال دارد. این تغییرات می تواند ناشی از علل مختلف باشد.

 

به گزارش پایگاه خبری سلامانه، بخصوص در زنان تغییر سطح هورمون ها در دوران قاعدگی، بارداری و یائسگی منجر به بروز ناراحتی هایی در سیستم گوارش می شود و در واقع این زنان هستند که نسبت به مردان بیشتر درگیر این ناراحتی ها قرار می گیرند.

در واقع انتخاب مواد غذایی و نوشیدنی های مناسب، می تواند معده را در آرامش نگه دارد.


متخصصان برای رسیدن به این آرامش در سیستم گوارش استفاده از میوه های خانواده مرکبات، غذاهای غنی از فیبر و سبزیجات را پیشنهاد می کنند. سعی کنید 20 تا 25 گرم فیبر در روز مصرف کنید. مصرف فیبر بالا با کاهش خطر ابتلا به سرطان های مری و معده مرتبط است. به نظر می رسد مرکبات نیز اثر حفاظتی رد برابر سرطان معده داشته باشد. 


در ضمن ناگفته نماند که فیبر به طور کلی سلامت جهاز هاضمه را به دنبال دارد به ویژه در پیشگیری از یبوست. غلات سبوس دار، اسفناج، گل کلم، هویج، سبوس گندم، سیب، کلم بروکلی، لوبیا ، انجیر و گلابی همه منابع فیبر بزرگ محسوب می شوند.


استفاده از فیبرها به همراه نوشیدن مقدار زیادی آب به جلوگیری از تشکیل گاز در روده ها و ایجاد دل پیچه کمک خواهد کرد.


همچنین مطالعات اخیر نشان می دهد که خوردن سبزیجات سبز روشن، سبزیجات سبز و زرد تیره معده را سالم نگه می دارند. این سبزیجات سرشار از کاروتین ، ویتامین C و E و فولات بوده و سدی در برابر ابتلا به سرطان معده محسوب می شوند.

 

تحقیقات آزمایشگاه های مقدماتی نشان می دهد که آب میوه های آلبالو و تمشک حاوی ترکیباتی به نام فنل ها هستند که ممکن است از ورود میکروب سامونلا به بدن جلوگیری کند. 

ارسال برای یک دوست
۰ ۰ آیا این خبر را می پسندید؟
نظر دهید
CAPTCHA Image reload
لطفا عبارتی که در تصویر بالا می بینید را وارد نمایید.