درمان بیماری انسداد ریوی با موز و ماهی!

درمان بیماری انسداد ریوی با موز و ماهی!

سلامانه :یافته های تازه نشان می دهند، افرادی که از نارسایی ریوی رنج می برند با مصرف گریپ فروت، ماهی، پنیر و موز می توانند به درمان بیماری شان کمک کنند. 


به گزارش پایگاه خبری سلامانه به نقل از دیلی میل، دانشمندان اعلام کردند رابطه مستقیمی میان نوع تغذیه و بهبود بیماری در افرادی که از بیماری انسدادی مزمن ریوی رنج می برند، وجود دارد.


محققان آمریکایی و اروپایی، رژیم غذایی بیش از دو هزار و صد نفر از مبتلایان به بیماری انسدادی مزمن ریوی را ثبت کردند.


آنها دریافتند، افرادی که در طول 24 ساعت گریپ فروت، ماهی، پنیر و موز خورده بودند، عملکرد ریه ها، تعداد گلبول های سفید خون و میزان تندرستی بدن شان به طور چشمگیری ارتقا یافته است.


دکتر کورین هانسن، سرپرست این مطالعه گفت، افرادی که به بیماری انسداد مزمن ریوی مبتلا هستند باید مراجعه به متخصص تغذیه و پیروی کردن از رژیم غذایی خاص را بخشی از پروسه درمان بدانند.


بر اساس آماری که وزارت بهداشت بریتانیا منتشر کرده بیش از سه میلیون شهروند این کشور از این بیماری رنج می برند، اما تنها بیماری 900 هزار نفر تشخیص داده شده است، چون مبتلایان، سرفه های شدید را نتیجه دود کردن سیگار می دانند.


بیماری انسداد مزمن ریه ها بیشتر مردان را مبتلا می کند، در حالی که میزان ابتلاء زنان به این بیماری به شدت در حال افزایش است.


دکتر کورین هانسن در پایان خاطر نشان کرد:" رژیم غذایی به صورت بالقوه سبب تشدید یا تسکین علایم بیماری می شود. شواهد و قراینی وجود دارد که نشان می دهند پیروی کردن از رژیم غذایی سالم نقش انکار ناپذیری بر درمان بیماری انساداد مزمن ریوی ایفا می کند."

 

ارسال برای یک دوست
۰ ۰ آیا این خبر را می پسندید؟
نظر دهید
CAPTCHA Image reload
لطفا عبارتی که در تصویر بالا می بینید را وارد نمایید.