سه افسانه درباره حساسیت فصلی

سه افسانه درباره حساسیت فصلی

سلامانه : در حالی که روزهای بهاری را سپری یم‌کنیم که شاید شما و یا حداقل یکی از اطرافیان‌تان با حساسیت فصلی دست و پنجه نرم می‌کنید، درباره حساسیت باورهای درست و غلط فراوانی وجود دارد که در اینجا به سه مورد از آنها می‌پردازیم.


افسانه: همه افراد حساسیت دارند
به گزارش پایگاه خبری سلامانه به نقل از لایو ساینس، دكتر كوستا،‌ استاد رشته آلرژی مدرسه پزشكی دانشگاه آلاباما گفت:" از هر پنج شهروند آمریكایی تنها یك نفر به ورم غشاء مخاطی بینی - تب یونجه - مبتلا هستند كه در فصل بهار بروز می كند. "  


او افزود:" در حالی كه آمار ابتلا به حساسیت فصلی و غذایی در 30 سال گذشته در ایالات متحده آمریكا افزایش یافته است،‌ اما اكثریت ساكنان این كشور به این بیماری مبتلا نیستند."  


افسانه: اگر در كودكی از حساسیت فصلی رنج نمی بردید، در بزرگسالی نیز به آن مبتلا نخواهید شد
بدن انسان در طول روز با مواد زیادی ارتباط برقرار كرده و می تواند به آنها حساسیت نشان دهد. دكتر كوستا گفت:" گرده گیاهان و درختان حاوی مواد مضر نیست،‌ اما سیستم ایمنی بدن برخی از افراد به آن واكنش نشان می دهد و حساسیت بروز می كند. هیچ تضمینی وجود ندارد،‌ فردی كه در كودكی حساسیت نداشته، ‌در بزرگسالی نیز به این بیماری مبتلا نشود. "


افسانه: مصرف عسل طبیعی به درمان حساسیت فصلی كمك می كند
دكتر كوستا با یادآوری این كه زنبورها پس از جمع آوری گرده گل ها و گیاهان محلی،‌عسل تولید می كنند، ادامه داد: پس از مصرف عسل، افراد به حساسیت مبتلا نخواهند شد. 

 

shiderstore
ارسال برای یک دوست
۰ ۰ آیا این خبر را می پسندید؟
نظر دهید
CAPTCHA Image reload
لطفا عبارتی که در تصویر بالا می بینید را وارد نمایید.