نامه وزیر بهداشت به رهبر انقلاب

سلامانه :  سیدحسن قاضی‌زاده هاشمی وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در نامه‌ای به محضر رهبر معظم انقلاب اسلامی آمادگی وزارتخانه متبوع خود را برای اصلاح روش‌های پیشین، رفع نواقص و اجرای سیاست‌های جمعیت مربوط به عرصه بهداشت، درمان و آموزش پزشکی اعلام کرد.

متن نامه وزیر بهداشت به این شرح است:
محضر مبارک رهبر معظم انقلاب اسلامیحضرت آیت‌الله خامنه‌ای (مد ظله‌العالی)با سلام و احترام
خدای را شاکریم که ملت بزرگ و مسلمان ایران با پشتوانه‌ای قوی از عقیده، فرهنگ و ادب، قرن ‌هاست خانواده را نهادی مقدس دانسته و در کنار احترام به سالمندان، تربیت فرزندان را وظیفه نخست خویش و فرزند صالح را ضامن سعادتی ابدی می‌داند. 
با تکیه بر این سرمایه اجتماعی و ابلاغ سیاست‌های مدبرانه جمعیت در زمانی مناسب از سوی آن رهبر فرزانه، بر سیاستگذاران کشور است تا برای سامان این مهم، تدبیری بایسته اندیشیده و با بسیج امکانات آن را به مرحله اجرا درآورند. 
امروز مقوله جمعیت در عرصه‌های گوناگون، از اقتدار ملی تا افزایش تولید و درآمد بر کار‌شناسان، مدیران سیاسی و اقتصادی و اصحاب رسانه پوشیده نیست و به همین دلیل برخی از جوامع که در فرهنگ‌سازی برای رسیدن به رشد منطقی جمعیت موفق نبوده‌اند، از مسیر مهاجرت پذیری یا وضع قوانین مشوق فرزندآوری به جبران این نقیصه پرداخته‌اند. 
در کشور ما نیز مهیا ساختن بستر کسب و کار با درآمد کافی و افزایش کیفیت معاش و امید به زندگی که در بندهای ۳، ۲ و ۱۰ سیاست‌های کلی جمعیت بر آن تاکید فرموده‌اید، از مهم‌ترین مراحل اجرای موفق این طرح است.
اینجانب ضمن سپاسگزاری از حضرتعالی به دلیل توجه جدی به عرصه سلامت، آمادگی خود و همکارانم را برای اصلاح روش‌های پیشین، رفع نواقص و اجرای سیاست‌های جمعیت مربوط به عرصه بهداشت، درمان و آموزش پزشکی اعلام می‌نمایم و با تشکیل کارگروهی ویژه، این مهم را تا تحقق کامل منویات حضرتعالی پیگیری خواهم کرد.


 

ارسال برای یک دوست
۰ ۰ آیا این خبر را می پسندید؟
نظر دهید
CAPTCHA Image reload
لطفا عبارتی که در تصویر بالا می بینید را وارد نمایید.
  • حمید شرفی دوشنبه, 5 خرداد 1393 - ساعت : 04:40:27
    هنوز تأثیر تبلیغات سنگین جلوگیری از فرزند آوری در اذهان مردم است و نیاز به تبلیغ فراوان دارد از جمله سخت گیری به کارکنان شاغل دستگاهای دولتی که مجرد مانده اند در سال 86,من فرمانده پادگان مالک اشتر اراک بودم و 36نفر مجرد داشتم با جلسات مختلف و پیگیری مداوم همه آنها تقریبا متاهل شدند لذا آفرین بر وزیر محترم که به فرمان رهبری لبیک گفتند پس در کشور ما بایستی مدیران آزاده کنند تا از دیگر ملتها در داخل و خارج جا نمانیم