عامل اصلی بروز اگزما در افراد کشف شد!

سلامانه :اگزما در برخی از افراد در اثراستفاده‌ی بیش از حد از مواد شوینده رخ می‌دهند و یا ابتلا به برخی بیماری‌ها و یا تغییرات آب و هوایی، اما به تازگی دانشمندان موفق شده‌اند که عامل اصلی بروز اگزما را در افراد پیدا کنند و امیدوارند با استفاده از این کشف بتوانند راه درمان سریع‌تر و قاطع‌تری برای بیماران پیدا نمایند.

به گزارش باشگاه خبرنگاران؛ یکی از اصلی‌ترین عوامل ابتلا به اگزما در افراد سلول‌های ایمنی بدن فرد است، دانشمندان موفق به کشف نوع جدیدی از سلول‌های ایمنی در بدن شده‌اند که این سلول‌ها در حالت عادی نقش مهمی در مبارزه با مهاجمان خارجی که به بدن حمله می‌کنند؛ دارند از جمله انگل‌ها، ساس، کنه و نیز کرم‌ها و در مورد اگزما نیز این سلول‌ها نقش حفاظتی در مقابل "بیماری‌های آلرژیک پوستی" را بر عهده دارند.

گفتنی است، این سلول‌ها در اثر عوامل خارجی تحریک شده و تولید ضایعات قرمز و ملتهب بر روی پوست که اگزما نامیده می‌شود؛ می‌کنند.

این نوع سلول‌ها بر روی سطح پوست بدن بسیار زیاد وجود دارند و از نظر کاربرد شبیه به سلول‌هایی هستند که در لنف‌ها وجود دارد.

دانشمندان امیدوار هستند که با مطالعه‌ی بیشتر بتوانند عملکرد دقیق این سلول‌ها را رصد کنند و و راهی برای جلوگیری از واکنش آنها به عوامل غیرخطر پیدا کنند.

ارسال برای یک دوست
۰ ۰ آیا این خبر را می پسندید؟
نظر دهید
CAPTCHA Image reload
لطفا عبارتی که در تصویر بالا می بینید را وارد نمایید.