ابتکار سازمان ملل متحد برای مقابله با ایدز در جام جهانی فوتبال

سلامانه :مرکز اطلاعات سازمان ملل متحد در تهران اعلام کرد: برنامه مشترک سازمان ملل متحد در زمینه ایدز در ایران و صندوق جمعیت ملل متحد در ایران از طریق ابتکاری مشترک شمارش معکوس نهایی به جام جهانی فوتبال 2014 را با تمرکز بر "بزن به هدف" شروع کرده‌اند.

به گزارش ایسنا، با توجه به اینکه کمتر از یک ماه دیگر مسابقات جام جهانی در برزیل شروع می شود و ایران اولین بازی خود را در 16 ژوئن برابر با 26 خرداد 1393 برابر نیجریه انجام خواهد داد، فعالیت‌های "بزن به هدف" در سراسر جهان و در ایران فعال خواهد شد.

"بزن به هدف"، برای اولین بار در جام جهانی 2010 آفریقای جنوبی راه اندازی شد و ابتکاری برای بالا بردن آگاهی در سراسر جهان در زمینه پیشگیری از ویروس ایدز (اچ آی وی) و تشویق جوانان به مشارکت فعال ملی و جهانی در زمینه پاسخ به آن است. این ابتکار حمایت و پشتیبانی زیادی در سراسر جهان بدست آورده است از جمله کنفدراسیون فوتبال آفریقا (CAF)، کنفدراسیون آمریکای مرکزی- شمالی و فدراسیون فوتبال کارائیب (CONCACAF)، فدراسیون فوتبال آمریکای جنوبی (CONMEBOL) و کنفدراسیون فوتبال آسیا (AFC).

به گفته دکتر فرداد درودی، هماهنگ کننده برنامه مشترک سازمان ملل متحد در زمینه ایدز در ایران ، "در سطح جهانی، حدود 4 میلیون 600 هزار جوان بین سنین 24-15با اچ آی وی زندگی می کنند. هر روز، حدود 2 هزار و 300 نفر از جوانان به اچ آی وی مبتلا می‌شوند و بسیاری از جوانانی که با اچ آی وی زندگی می‌کنند، دسترسی به امکانات ندارند و یا حتی از وضعیت اچ آی وی خود آگاه نیستند. تاکید ابتکار "بزن به هدف" بر این است که تمامی 15 میلیون نفری که واجد شرایط برای درمان ضد ویروسی هستند قادر به دسترسی به آن تا پایان سال 2015 باشند".

دکتر محمد هولکی اوز، نماینده صندوق جمعیت ملل متحد در ایران، می گوید، "پیشگیری از اچ آی وی - ایدز در میان جوانان چالش های مختلفی را در بردارد، که "بزن به هدف" به دنبال رسیدگی به آنها است. در میان موارد ثبت شده اچ آی وی ایدز در ایران 10.6 درصد از کل مردان در گروه سنی 24-15 و 15.4درصد از کل زنان مبتلا در گروه سنی 24-15 قرار دارند. اغلب، آگاهی جوانان در زمینه پیشگیری از اچ آی وی - ایدزدر سطح پایین است. صندوق جمعیت ملل متحد همکاری نزدیک با همتایان دولتی در زمینه پیشگیری از رفتار های پرخطر، به خصوص در میان افراد جوان دارد. من مطمئن هستم که ایران تلاش خود را ادامه خواهد داد برای اینکه بتواند در زمینه حصول اطمینان از اینکه هر فرد جوان سالم باشد و استعداد هر جوانی شکوفا شود - مانند دیگر زمینه‌های بهداشت باروری- به عنوان یک الگو باقی بماند".

ارسال برای یک دوست
۰ ۰ آیا این خبر را می پسندید؟
نظر دهید
CAPTCHA Image reload
لطفا عبارتی که در تصویر بالا می بینید را وارد نمایید.