تشکیل کمیته ویژه ساماندهی عطاری‌ها

سلامانه :معاون طب سنتی وزیر بهداشت از بازنگری و کارشناسی مجدد جهت تعرفه‌گذاری خدمات طب سنتی خبر داد.

دکتر محمود خدادوست در گفت‌وگو با (ایسنا)، درباره تعرفه‌گذاری خدمات طب سنتی گفت: تعرفه‌های خدمات طب سنتی هنوز به جایی نرسیده و در مرحله کارشناسی است.

وی افزود: پیش از این قرار بود 12 خدمت از خدمات طب سنتی تعرفه‌گذاری شده و از حمایت‌های بیمه‌ای برخوردار شوند. در حال حاضر مقرر شده این خدمات بازنگری شوند. در مجموع این موضوع اکنون در مرحله بازنگری و کارشناسی است.

خدادوست همچنین درباره آخرین اقدامات انجام شده برای ساماندهی عطاری‌ها و داروخانه‌های طبیعی گفت: به این منظور کمیته‌ای میان معاونت‌های درمان و طب سنتی و سازمان غذا و دارو تشکیل شده است که البته در جلسات بعدی نمایندگانی از معاونت بهداشت نیز حضور یافتند.

وی افزود: در جلسات این کمیته سطوح مختلف مربوط به نظارت برعطاری‌ها، داروخانه‌های طبیعی و ... مورد بحث و بررسی قرار گرفته است و شاید تا دو هفته آینده جمع‌بندی نهایی در این‌باره صورت گیرد. از آنجا که عطاری‌ها عملا مجوزهایشان را از وزارت صنعت، معدن و تجارت می‌گیرند، لازم است یک‌سری بایدها و نبایدهایی را رعایت کنند تا آسیبی به نظام سلامت وارد نشود. این بایدها و نبایدها مشخص می‌شوند و عطاری‌ها از طریق صنف‌ مربوطه و وزارت صنعت، معدن و تجارت مقید به رعایت آن خواهند شد.

ارسال برای یک دوست
۰ ۰ آیا این خبر را می پسندید؟
نظر دهید
CAPTCHA Image reload
لطفا عبارتی که در تصویر بالا می بینید را وارد نمایید.