سرطان عامل ۱۷ درصد مرگ و میر در کشور است

سلامانه : معاون تحقیقات و فناوری وزارت بهداشت ، درمان و آموزش پزشکی گفت: 17 درصد مرگ و میر در کشور ناشی از سرطان ها است.

 به گزارش ایرنا ، دکتر ˈرضا ملک زادهˈ روز سه شنبه در آیین آغاز ساخت بیمارستان سرطان شناسی در شیراز و همزمان با عید مبعث افزود: 50 درصد از سرطان ها قابل پیشگیری، و 50 درصد نیز پس از ابتلا قابل درمان است.

وی گفت: فعالیت بیمارستان سرطان در شیراز ، باید در راستای آموزش ، پیشگیری و درمان برنامه ریزی شود.

وی با اشاره به اینکه چاقی و نبود تحرک مهم ترین عامل ابتلا به سرطان در کشور است، اظهارکرد: با راه اندازی این بیمارستان در استان فارس، می توان به تربیت نیروی انسانی متخصص برای کار در جهت پیشگیری پرداخت. 

استاندار فارس نیز در این آیین ، این بیمارستان را یکی از حلقه های تقویت فارس در عرصه پزشکی دانست.

ˈسید محمد احمدیˈ افزود: شیراز از قطب های پزشکی کشور است، و و می تواند در عرصه توریسم سلامت نقش مهمی ایفا کند.

وی اظهارکرد:همواره در کنار دست اندرکاران عرصه سلامت در استان هستیم و از وقف همگانی در احداث این بیمارستان حمایت می کنیم زیرا مردم فارس همیشه در امور خیریه پیش قدم بوده اند.

رییس دانشگاه علوم پزشکی شیراز نیز گفت : این بیمارستان با 100 تخت در قالب وقف مشارکتی احداث می شود. 

دکتر ˈمحمد هادی ایمانیهˈافزود: هزینه احداث این بیمارستان یک هزار میلیارد ریال است ، و اگر هر نفر از مردم فارس 200 هزار ریال در این کار مشارکت کند هزنیه آن تامین می شود. 

وی اظهارکرد:در زمینه وقف مشارکتی هر کسی با هر سرمایه ای می تواند در این امر نیکوکارانه مشارکت داشته باشد. 

وی گفت: زمین این بیمارستان در مرکز آموزشی پزشکی درمانی پیوند اعضای ابن سینا واقع است و به عنوان بنیاد سرطان جنوب کشور، در شهر شیراز احداث می شود. 

وی ادامه داد: این بیمارستان با همکاری دانشگاه علوم پزشکی شیراز و اداره اوقاف استان فارس، با زیربنای 700هزار مترمربع احداث، و برای آن 500 تخت بیمارستانی پیش بینی شده است. 

دکتر ایمانیه بیان کرد: اوراق وقف مشارکتی برای احداث این بیمارستان به صورت 50 ، 100 و 200 هزار تومانی منتشر می شود که بر این اساس هر شهروند می تواند به میزانی که توانایی دارد در این اقدام خیرخواهانه مشارکت کند. 

رییس دانشگاه علوم پزشکی شیراز با اشاره به اینکه آمار ابتلای به سرطان رو به افزایش است ، گفت: 40تا 50 درصد سرطان ها با آموزش و انتقال روش های علمی قابل پیشگیری است و در این مرکز هم تصمیم بر این است که بر آموزش و پیشگیری تاکید شود. 

ارسال برای یک دوست
۰ ۰ آیا این خبر را می پسندید؟
نظر دهید
CAPTCHA Image reload
لطفا عبارتی که در تصویر بالا می بینید را وارد نمایید.