انجام نمونه‌گیری از افراد مشکوک به کرونا در کرمان

سلامانه : رئیس دانشگاه علوم پزشکی کرمان گفت: علاوه بر 4 خواهر کرمانی تعداد دیگری هم در کرمان علامت ابتلا به کرونا را دارند و نمونه‌گیری از آنها انجام شده است.

 به گزارش فارس علی‌اکبر حق‌دوست پیش از ظهر امروز در جمع خبرنگاران اظهار داشت: از چهار خواهر مشکوک به بیماری کرونا در کرمان ابتلای دو نفر تایید قطعی شده است و دو نفر دیگر هم به احتمال زیاد مبتلا هستند که هنوز جواب آزمایش آنها نیامده است.

وی بیان داشت: تعداد دیگری هم در کرمان علامت ابتلا به کرونا را دارند، اما علائم آنها شدید نیست و بستری هم نیستند و نمونه‌گیری از آنها انجام شده است.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی کرمان ادامه داد: علائم بیماری کرونا هم مانند سرماخوردگی و سایر بیماری‌های تنفسی است و به صورت نفس‌به‌نفس منتقل می‌شود و ممکن است، فرد مبتلا علامتی هم نداشته باشد، اما ناقل بیماری باشد و این بیماری را به دیگران منتقل کند.

حق‌دوست عنوان کرد: امکانات به اندازه کافی در دانشگاه علوم پزشکی وجود دارد، اما بیماری کرونا درمان قطعی و واکسن ندارد و به صورت حمایتی باید از بیماران مراقبت کنیم.

وی به مردم کرمان توصیه کرد رعایت مسائل بهداشتی را مدنظر داشته باشند و با یکدیگر و به ویژه با افرادی که از خارج از کشور می‌آیند، دست ندهند و روبوسی نکنند.

 

ارسال برای یک دوست
۰ ۰ آیا این خبر را می پسندید؟
نظر دهید
CAPTCHA Image reload
لطفا عبارتی که در تصویر بالا می بینید را وارد نمایید.