افزایش سیستم ایمنی بدن با بهبود حالات روانی

سلامانه : مدیر کارگروه تغذیه انجمن تحقیقات طب سنتی ایران گفت: بهبود حالات روحی و روانی افراد موجب افزایش بهبود سیستم دفاعی بدن می‌شود و حتی روند بروز بسیاری از بیماری‌های مزمن را تحت تاثیر خود قرار می‌دهد.
 
محمد احمدی در گفت‌و‌گو با تسنیم، درباره اعراض نفسانی اظهار داشت: اعراض نفسانی یا حالات روحی و روانی در بدن تاثیرات فراوانی دارد و اثرات هر یک از اعراض نفسانی مانند غم، شادی، خجلت، خشم و .. بر بدن متفاوت است.
به گفته وی برخی از اعراض نفسانی موجب حرکت حرارت غریزی و روح به سوی خارج بدن می‌شوند؛ ممکن است حرارت غریزی به طور ناگهانی به سوی خارج بدن حرکت کند مانند "غضب و شادی" و خواه به تدریج مانند "لذت" و برخی سبب حرکت حرارت غریزی و روح به سوی داخل بدن می‌شوند؛ ممکن است به طور ناگهانی باشد مانند "ترس" و ممکن است به طور تدریجی باشد مانند "اندوه" و برخی دیگر ابتدا سبب حرکت حرارت و روح به سوی داخل و سپس به سوی خارج می‌شوند مانند "غضب توأم با ترس" است.
مدیر کارگروه تغذیه انجمن تحقیقات طب سنتی ایران افزود:  بهبود حالات روحی و روانی موجب افزایش بهبود سیستم ایمنی بدن می‌شود و حتی روند بروز بسیاری از بیماری‌های مزمن را تحت تاثیر خود قرار می‌دهد.
احمدی عنوان کرد: با شناخت مزاج و کیفیت حالات روانی هر فرد رفتار آن فرد را می‌توان پیش بینی کرد مثلاً شخصی که مزاجش سرد و خشک است، غم و اندوه و ماتم در بدن تاثیر منفی می گذارد و ممکن است که وی را تا سر حد بیماری پیش ببرد.
وی خاطرنشان کرد: برعکس برای این شخص، رفتارهایی که با کمی هیجان و نگرانی همراه باشد مناسب است و لازم است این فرد گه گاهی خود را در معرض این حالات قرار دهد و افرادی که مزاج گرم و خشک دارند یا سوء مزاج صفراوی دارند، باید سعی کند کمتر در شرایطی قرار گیرند که خشم و غضب آنها را افزایش دهد.
 

ارسال برای یک دوست
۰ ۰ آیا این خبر را می پسندید؟
نظر دهید
CAPTCHA Image reload
لطفا عبارتی که در تصویر بالا می بینید را وارد نمایید.