روش های مقابله با پوکی استخوان

سلامانه :ورزش کردن یکی از مهم ترین کارها برای پیشگیری کردن از بروز پوکی استخوان است.
به گزارش پایگاه خبری سلامانه، فضانوردان، افرادی که نخاع شان آسیب دیده و سالمندان زمین گیر به شدت از پوکی استخوان رنج می برند. دکتر کنت دورهام، استاد مدرسه پزشکی کالج سلطنتی لندن گفت:" هر چه مقدار فعالیت جسمی کم باشد احتمال ابتلا به پوکی استخوان بیشتر می شود. بهترین کار برای پیشگیری از ابتلا به پوکی استخوان، پیاده روی کردن، آهسته دویدن، بلند کردن وزنه و ... است. " 
کاهش مصرف نمک 
به نظر می رسد رابطه مستقیمی میان افزایش مصرف سدیم، ابتلا به پوکی استخوان و فشار خون بالا  وجود دارد. به طور کلی، مصرف بیش از حد نمک، مقدار کلسیم دفع شده در ادرار و عرق را به شدت افزایش می دهد.  
متوقف کردن نوشیدن نوشابه های گازدار 
یافته های دانشمندان اسپانیایی در سال 2007 نشان داد، بین ابتلا به پوکی استخوان و نوشیدن نوشابه های گازدار رابطه مستقیمی وجود دارد. بسیاری از کارشناسان معتقدند مواد تشکیل دهنده نوشابه های گازدار سبب نازک شدن استخوان های بدن و بروز پوکی استخوان می شوند. 
محدود کردن مصرف کافئین 
دکتر جانی استریکلند، متخصص تغذیه مرکز بهداشتی لس آنجلس می گوید:" کافئین می تواند در جذب کلسیم در بدن اخلال ایجاد کند. بنابراین نوشیدن روزانه و بیش از اندازه نوشابه های گاز دار، قهوه، شکلات و ... باید محدود شود. " 

 

ارسال برای یک دوست
۰ ۰ آیا این خبر را می پسندید؟
نظر دهید
CAPTCHA Image reload
لطفا عبارتی که در تصویر بالا می بینید را وارد نمایید.