۴ نشانه مشترک بیماری در نوزادان و کودکان

۴ نشانه مشترک بیماری در نوزادان و کودکان

سلامانه :اسهال یکی از مهم ترین بیماری های مشترک میان نوزادان و کودکان است. علت بروز این بیماری عفونی، نوشیدن بیش از اندازه آب میوه یا عدم تحمل غذایی است.

به گزارش پایگاه خبری سلامانه، تا زمان متوقف شدن اسهال، فرزندتان را در خانه نگه دارید و به او آب و مایعات مختلف بنوشانید. اگر مدفوع آبکی است از خوراندن لبنیات، مواد غذایی پر چرب و فیبر دار به فرزندتان بپرهیزید. اگر نوزاد زیر شش ماهه تان پس از 24 ساعت خوب نشد و علایم مختلف مانند تب بالا، مدفوع سیاه و خونی، استفراغ و درد نامتعارف را بروز داد باید به متخصص اطفال مراجعه کنید.


تب در نوزادان و کودکان
تب کردن نوزادان تازه به دنیا آمده، نشانه بروز عفونت است. اگر فرزندان کوچک تر و بزرگ تر از سه ماهه تان به ترتیب بیش از 38 یا 40 درجه تب داشتند، باید بلافاصله با پزشک تماس بگیرید. در این شرایط باید به دنبال گوش درد، استفراغ، سرفه، اسهال و ... باشید. نوزاد را با آب ورم حمام و لباس های نازک تن‌اش کنید.


کودکان و یبوست
برخی از کودکان چندین بار در روز و تعدادی از آنها چندین روز یک بار مدفوع می کنند. اگر فرزندتان چند بار در روز مدفوع نمی کند، نگران نشوید. برخی اوقات، ابتلا به یبوست، دفع مدفوع را دشوار و دردناک می کند. پزشک برای درمان یبوست، اضافه کردن آب آلو به شیر و غذای نوزاد و کودک را تجویز می کند.  


دندان درد

در روزهای پایانی پنج و آغاز شش ماهگی، نوک نخستین دندان نوزاد از لثه اش بیرون می زند. تحمل درد لثه ممکن است برای نوزاد دشوار باشد. برای تسکین درد لثه باید به کودک وسیله داد تا آن را بجود. حلقه لاستیکی مخصوص این کار مناسب است. ماساژ دادن لثه های کودک نیز مفید است.

 

ارسال برای یک دوست
۰ ۰ آیا این خبر را می پسندید؟
نظر دهید
CAPTCHA Image reload
لطفا عبارتی که در تصویر بالا می بینید را وارد نمایید.