افزایش ۹۰ درصدی اعتیاد سفید پوستان آمریکایی به هروئین

سلامانه :یافته های تازه نشان می دهند، تصویر معتادان به هروئین در حال تغییر است و اکثریت قریب به اتفاق معتادان را مردان و زنان سفید پوستی که در حاشیه شهرها زندگی می کنند، تشکیل داده اند. 


به گزارش پایگاه خبری سلامانه به نقل از بلومبرگ، دانشمندان با بررسی اطلاعات بیش از دو هزار و هشتصد معتاد به هروئین دریافتند، 90 درصد معتادان سفید پوستی که 75 درصدشان در حاشیه شهرها زندگی می کنند، مصرف این ماده مخدر را از دهه 1960 آغاز کرده اند. 


آمارهای انجمن مبارزه با مواد مخدر ایالات متحده نشان می دهد، تعداد مصرف کنندگان هروئین از سال 2000 میلادی افزایش یافته و در بازه زمانی 2007 تا 2012 با افزایش 80 درصدی به 670 هزار نفر رسیده است. 


دکتر تئودور سیسرو، معاون پژوهشی دانشکده پزشکی دانشگاه واشنگتن در سنت لوئیس میسوری و سرپرست این مطالعه گفت:" مصرف هروئین تنها به مناطق داخلی شهرستان ها محدود نمی شود و متاسفانه اکثریت قریب به اتفاق معتادان در حاشیه شهرها حضور دارند. " 


او با ابراز نگرانی از افزایش روز افزون قیمت این ماده مخدر در ایالات متحده آمریکا افزود:" نگرانی اصلی ما تغییر وابستگی معتادان از هروئین به داروهای مخدر تجویزی ارزان قیمت است. این داروها به علت در دسترس بودن به سرعت همه گیر می شوند و آمار معتادان را تا چند برابر افزایش می دهند. "    

 

ارسال برای یک دوست
۰ ۰ آیا این خبر را می پسندید؟
نظر دهید
CAPTCHA Image reload
لطفا عبارتی که در تصویر بالا می بینید را وارد نمایید.