لاغرتر شدن کودکان با رژیم غذایی مدیترانه ای

لاغرتر شدن کودکان با رژیم غذایی مدیترانه ای

سلامانه :یافته های تازه نشان می دهند، کودکانی که از رژیم غذایی مدیترانه ای پیروی می کنند بسیار کمتر از هم سالان شان که چنین نیستند در نوجوانی و جوانی با اضافه وزن و چاقی دست و پنجه نرم خواهند کرد.


به گزارش پایگاه خبری سلامانه به نقل از هلث دی، دانشمندان سوئدی اعلام کردند، کودکانی که از رژیم غذایی سرشار از ماهی، حبوبات، غلات سبوس دار، سبزیجات و میوه پیروی می کنند، 15 درصد کمتر از هم سالان شان که چنین نمی کنند چاق می شوند.


پژوهشگران وزن، چربی بدن و عادات تغذیه ای بیش از 9 هزار کودک بلژیکی، قبرسی، استونیایی، آلمانی، لهستانی، ایتالیایی، اسپانیایی و سوئدی را در آغاز و دو سال پس از اتمام مطالعه بررسی کردند. 


دکتر جیان لوکا توگنون و همکارانش از دانشگاه گوتنبرگ سوئد دریافتند، کودکان سوئدی، ایتالیایی و قبرسی به ترتیب رتبه های اول، دوم و آخر پیروی کردن از رژیم غذایی مدیترانه ای را کسب کردند. 


محققان اعلام کردند، مدت ها است، تبلیغ پیروی کردن از رژیم غذایی مدیترانه ای در کشورهای حوزه این دریا متوقف شده است. اما با توجه به اثرات سودمند - پیشگیری از چاقی و ... - پیروی کردن از رژیم غذایی مدیترانه ای، این الگوی غذایی باید به بخشی از استراتژی مبارزه با چاقی تبدیل شود. "

 

ارسال برای یک دوست
۰ ۰ آیا این خبر را می پسندید؟
نظر دهید
CAPTCHA Image reload
لطفا عبارتی که در تصویر بالا می بینید را وارد نمایید.