نبرد یک ششم سالمندان آمریکایی با آسیب های پزشکی

سلامانه :یافته های تازه نشان می دهند، از هر شش بیمار آمریکایی یک نفر قربانی آسیب های پزشکی هستند که به بیماری شان ارتباطی ندارد. 


به گزارش پایگاه خبری سلامانه، آسیب های پزشکی عبارتند از: حساسیت داشتن به داروها، تجویز و مصرف اشتباه داروها، استفاده از درمان هایی که بیماری را تشدید می کنند.


دکتر ماری کارتر، مدیر برنامه پیری شناسی دانشگاه مریلند گفت:" سیستم و مدیریت مراقبت های پزشکی سبب بروز آسیب های پزشکی می شوند. " 
در حدود دو سوم این آسیب ها در حین مراقبت های پزشکی سرپایی ایجاد می شوند. 


در حالی که تلاش های زیادی برای شناسایی عوامل ایجاد آسیب های پزشکی در بیمارستان ها، خانه های سالمندان، مراکز جراحی سرپایی، اورژانس ها و ... توسط کارشناسان انجام گرفته اما بیش از 62 درصد سالمندان آمریکایی از آسیب های پزشکی رنج می برند. 

دکتر کارتر افزود:" باید توانایی ها در مراقبت های سرپایی را به اندازه ای بهبود بخشیم که آسیب های پزشکی این چنینی تکرار نشوند. "


برای این مطالعه، دکتر کارتر و همکارانش اطلاعات پزشکی بیش از 13 هزار بیمار هفتاد تا هشتاد ساله را بین سال های 1998 تا 2005 بررسی کردند. 


آنها دریافتند، 19 درصد شرکت کنندگان در مطالعه دست کم یک بار آسیب دیدگی پزشکی را تجربه کرده اند. 


دکتر کارتر گفت:" آمار چنین آسیب دیدگی هایی بسیار بالاتر از پیش بینی ها است. "


نویسندگان این مطالعه دریافتند، اشخاصی که به بیماری های مزمن مبتلا بودند و توانای حرکت کردن نداشتند بیشتر آسیب دیده اند. 


دکتر دیوید کاتز، مدیر مرکز تحقیقات پیشگیری از دانشگاه ییل و رئیس کالج آمریکایی پزشکی شیوه زندگی گفت:" در علم پزشکی، آسیب دیدگی بیماران امری رایج و متداول است، اما باید سیستم ارزیابی دقیقی با هدف کاهش خطاهای پزشکی طراحی و اجرا کنیم. " 

 

shiderstore
ارسال برای یک دوست
۰ ۰ آیا این خبر را می پسندید؟
نظر دهید
CAPTCHA Image reload
لطفا عبارتی که در تصویر بالا می بینید را وارد نمایید.