هفت دلیل نوسان قند خون

سلامانه :نوشیدن قهوه فاقد کالری، چای سیاه و سبز و نوشیدنی های انرژی سبب افزایش قند خون می شوند. بهترین روش جلوگیری از افزایش قند خون، کاهش و متوقف کردن نوشیدن این نوشیدنی ها است. 
افزایش: مواد غذایی حاوی شکر 
به گزارش پایگاه خبری سلامانه، بسیاری از مواد غذایی دارای برچسب " بدون شکر " سبب افزایش قند خون می شوند. چرا؟ این گونه مواد غذایی، حاوی مقادیر زیادی کربوهیدرات، نشاسته، چربی و فیبر هستند که قند خون را به شدت بالا می برند.  
افزایش: استرس شغلی 
احساس ضعف یا نارضایتی در محل کار استرس تان را افزایش می دهد. افزایش ترشح هورمون استرس، میزان قند خون مبتلایان به دیابت نوع دو را افزایش می دهد. با اجرای تکنیک های تمدد اعصاب، تنفس عمیق و ورزش کردن می توان میزان استرس را کاهش داد. 
افزایش: سرما خوردن
وقتی بدن با بیماری می جنگد قند خون افزایش می یابد. نوشیدن آب و مایعات عاری از قند مفید است. مصرف آنتی بیوتیک و داروهای ضد احتقان با تجویز پزشک بع درمان بیماری و کاهش قند خون کمک می کند. 
کاهش: انجام دادن کارهای خانه
تمیز کردن خانه و باغ بانی کردن قند خون را به شدت کاهش می دهند. انجام دادن بسیاری از کارهای خانه که به فعالیت بدنی متوسط نیاز دارند سبب کاهش قند خون می شوند. 
کاهش: ماست 
غذاهای حاوی باکتری های سالم - پروبیوتیک - هضم غذا را بهبود بخشیده و قند خون را کاهش می دهند. 
کاهش: پیروی کردن از رژیم گیاهی
 مبتلایان به دیابت نوع دو با پیروی کردن از رژیم غذایی گیاهی می توانند قند خن شان را کاهش دهند. افزایش مصرف غلات کامل و حبوبات نقش بسیار زیادی در کاهش سرعت هضم کربوهیدرات ها ایفا می کنند. 

 

ارسال برای یک دوست
۰ ۰ آیا این خبر را می پسندید؟
نظر دهید
CAPTCHA Image reload
لطفا عبارتی که در تصویر بالا می بینید را وارد نمایید.