کاهش ۸۰ درصدی مبتلایان به کورونا ویروس در عربستان

سلامانه : وزیر بهداشت عربستان اعلام کرد بر اساس برنامه های پیشگیرانه این وزارتخانه به منظور مقابله با گسترش ویروس بیماری کورونا موفق شدیم بیش از 80 درصد مبتلایان به این بیماری را مداوا کنیم.

 به گزارش ایرنا به نقل از اعلام روز شنبه پایگاه اطلاع رسانی حج، «عادل الفقیه» با اشاره به کاهش 80 درصدی میزان ابتلا به کورونا از تدابیر فوق العاده برای حج و عمره خبر داد.

وی گفت: این وزارتخانه موفق به کاهش گسترده میزان ابتلا به کورونا ویروس شده است و مرکز کنترل و نظارتی در این زمینه ایجاد کرده است.

وی اظهار داشت: اینکه گفته می شود تغییرات آب و هوایی به مهار کورونا کمک می کند، صحت ندارد زیرا در سال گذشته مشاهده شد که ابتلا به کورونا در تابستان نه تنها کاهش نیافت بلکه با افزایش همراه بود.

 

***آمادگی ها برای حج

وزیر بهداشت عربستان در خصوص آمادگی در مشاعر مقدسه گفت: این یک برنامه سالیانه است اما در سال جاری به طور خاص تدابیر و ترتیبات خاصی برای افزایش ظرفیت پذیرش مشاعر مقدسه و مکه مکرمه و مدینه منوره آغاز شده است و نکته قابل ملاحظه این است که این روزها با وجود افزایش چشمگیر تعداد عمره گزاران هیچ موردی از ابتلا به کورونا مشاهده نشده است.

وی افزود: بیش از 500 باب بیمارستان در عربستان وجود دارد و به کار بردن واژه شکست این بیمارستان ها در مهار کورونا ویروس نادرست است.

 

*** کورونا چیست؟ 

ˈکورونا ویروسˈ خانواده بزرگی از ویروس ها است که عامل درصد بالایی از سرماخوردگی های معمولی و بیماری های خفیف تنفسی است که همه ما آنها را تجربه کرده ایم و اغلب پس از چند روز، سیستم ایمنی بر این ویروس غلبه کرده و سلامت بازیافته می شود. 

ویروس عامل مرس MERS نیز از همین خانواده است که علاوه بر علائم تنفسی در برخی افراد باعث بروز علائم گوارشی مانند تهوع یا اسهال نیز می شود؛ همانگونه که در بسیاری از موارد، ویروس های دیگر نیز می توانند چنین ترکیبی از علامت ها را داشته باشند؛ به همین دلیل تشخیص نوع بیماری فقط بر عهده پزشک معالج است.

ارسال برای یک دوست
۰ ۰ آیا این خبر را می پسندید؟
نظر دهید
CAPTCHA Image reload
لطفا عبارتی که در تصویر بالا می بینید را وارد نمایید.