هفته‌ای یک بار ورزش برای کودکان کافی نیست

سلامانه : یک متخصص طب سنتی گفت: ناصر الحکما معتقد است هفته‌ای یکبار ورزش در برنامه کلاسی کودکان به هیچ وجهه کفایت نمی‌کند و باید کودکان هر روز چند ساعت در هوای آزاد به بازی و ورزش بپردازند.
 
به گزارش تسنیم، غلامرضا کردافشاری متخصص طب سنتی درباره ورزش اطفال اظهار داشت:  ورزش در هر سنی لازم و ضروری محسوب می‌شود و ورزش کردن برای اطفال نیز باید بیشتر مورد توجه قرار گیرد چرا که خمیره ذهنی و جسمی فرد در کودکی شکل گرفته و اعضای بدن از ابتدای کودکی باید بر سلامت پایه گذاری شود و اگر این مسئله به خوبی صورت نگیرد نمی‌توان در آینده فرد سالمی تصور کرد.
به گفته وی کودکان مدام در حال یادگیری و تعلیم و تربیت هستند و اگر آنها بدن سالمی نداشته باشند، ذهن فعال و خلاقی نیز نخواهند داشت تا این تعالیم و تربیت را به خوبی بپذیرد.
این متخصص طب سنتی گفت: ورزش در کودکان به خصوص از 7 سالگی به بعد که کودک وارد فضای آموزشی شده و بخشی از عمر خود را در کلاس درس سپری می‌کند بسیار مهم است. 
کردافشاری افزود: ناصر الحکما معتقد است که ورزش هفته ای یکبار در برنامه کلاسی کودکان به هیچ وجهه کفایت نمی‌کند و باید کودکان هر روز چند ساعت در هوای آزاد به بازی و ورزش بپردازند.
وی عنوان کرد: این مساله در گذشته‌ای که آپارتمان نشینی و بی تحرکی وجود نداشته است و برای حکما این مسئله بسیار مهم جلوه می‌کرد ولی امروز با صنعتی شدن و آپارتمان نشینی و نبود حیاط در منزل و نیز کمبود فضای باز در بعضی مدارس مساله بی تحرکی کودکان و ضررهای آن به عنوان یک معضل خودنمایی می‌کند.
این متخصص طب سنتی بیان کرد: والدین باید بای کودکان خود شرایطی را فراهم کنند که به هر طریق ممکن مانند استفاده از سالن‌های ورزشی، ورزش در پارک و فضای سبز و ... برای کودکان شرایطی را فراهم کنند که به فعالیت بپردارند.

ارسال برای یک دوست
۰ ۰ آیا این خبر را می پسندید؟
نظر دهید
CAPTCHA Image reload
لطفا عبارتی که در تصویر بالا می بینید را وارد نمایید.