کرونا در کرمان کنترل شد

سلامانه : مدیر گروه مبارزه با بیماری‌های دانشگاه علوم پرشکی کرمان گفت: با اطلاع رسانی به موقع و اقدامات مناسب دانشگاه و همکاری ارگانهای ذی ربط بیماری کرونا ویروس در کرمان کنترل شد.
 
به گزارش تسنیم، مهدی شفیعی در تشریح فعالیت‌های دانشگاه در زمینه مقابله با بیماری کرونا ویروس افزود: با توجه به مشاهده اولین مورد ابتلا به کرونا ویروس در سوم خرداد ماه سال جاری، اقدامات این دانشگاه در راستای شناسایی به موقع بیماران و اطلاع رسانی به جمعیت هدف با تشکیل ستاد ویژه ای در دانشگاه و فعال شدن EOC، آغاز شد.
وی ادامه داد: نگرانی‌هایی در رابطه با انتقال این بیماری به اطرافیان دو موردی که به ویروس کرونا مبتلا شده بودند و همچنین، پرسنلی که مواجه با این افراد در بیمارستان بودند، وجود داشت بر همین اساس تیم‌های ارزیاب برای بررسی وضعیت اطرافیان بیماران و شناسایی افراد دارای علائم، اقدامات لازم و نمونه گیری انجام شد و بیماری در خانواده این دو مبتلا به ویروس کنترل شد.
به گزارش پایگاه خبری و اطلاع رسانی وزارت بهداشت، شفیعی در مورد اقدامات دانشگاه علوم پزشکی کرمان در مورد راه‌های پیشگیری و مقابله با این بیماری در سطح جامعه عنوان کرد:  اطلاع رسانی به جمعیت عمومی از طریق رسانه‌ها صورت گرفت و با آموزش‌های خوبی که داده شده در مواردی که به اورژانس‌ها  مراجعه می‌کردند با توجه به اینکه احتمال می‌دادند در معرض تماس بودند و یا مبتلا شده باشند، خوشبختانه در این افراد مورد ابتلایی را مشاهده نکردیم.
مدیر گروه مبارزه با بیماری‌های دانشگاه علوم پزشکی کرمان خاطرنشان کرد: در مورد حجاج نیز با چاپ و انتشار پمفلت و آموزش به کاروان‌ها و برگزاری نشست‌های آموزشی برای کاروان‌هایی که قرار است در هفته‌های آینده به سفر حج اعزام شوند آموزش‌هایی به زائران ارائه شده است.

shiderstore
ارسال برای یک دوست
۰ ۰ آیا این خبر را می پسندید؟
نظر دهید
CAPTCHA Image reload
لطفا عبارتی که در تصویر بالا می بینید را وارد نمایید.