تاثیر سوء آلودگی‌هوا بر دو عضو حیاتی بدن

سلامانه :در یک مطالعه جدید آشکار شد که تماس با آلودگی‌ هوا حتی در کوتاه‌مدت با افزایش خطر بی‌نظمی در ضربان قلب و تشکیل لخته‌های خونی در ریه‌ها مرتبط است.

به گزارش (ایسنا)، متخصصان انگلیسی می‌گویند، تاثیر آلودگی هوا بر خطر بروز حمله قلبی و سکته مغزی با در نظر گرفتن تهدید جدی این آلودگی‌ها برای سلامت قلب و عروق هنوز به خوبی آشکار نشده است. در این مطالعه یک تیم تخصصی با ارزیابی اطلاعات جمع‌آوری شده در فاصله سال‌های 2003 تا 2009 میلادی به بررسی ارتباط بین مشکلات قلبی - عروقی و قرار گرفتن کوتاه‌مدت در معرض آلودگی هوا پرداختند.

این متخصصان دریافتند که قرار گرفتن کوتاه مدت در معرض آلودگی هوا با بی‌نظمی در ضربان قلب و تشکیل لخته‌های خونی در ریه ارتباط دارد.

دکتر «آی میلوجویک»، متخصص ارشد این مطالعه گفت: در بررسی خود به شواهد پزشکی مبنی بر اثرگذاریِ آلودگی هوا در کوتاه‌مدت بر بی‌نظمی در ضربان قلب دست یافتیم اما هنوز شواهد کافی برای توجیه نقش آن در بروز حمله قلبی و سکته مغزی وجود ندارد.

به گزارش ایسنا به نقل از شبکه خبری بی‌بی‌سی،‌ همچنین انجمن قلب انگلیس در اظهارنظری در مورد نتایج این مطالعه اعلام کرد: نتایج مطالعات پیشین حاکی از آن بود که آلودگی هوا می‌تواند بیماری‌های مرتبط با گردش خون و بیماری‌های قلبی را در افراد آسیب‌پذیر و مستعد تشدید کند.

ارسال برای یک دوست
۰ ۰ آیا این خبر را می پسندید؟
نظر دهید
CAPTCHA Image reload
لطفا عبارتی که در تصویر بالا می بینید را وارد نمایید.