۸۰ درصد افراد جامعه در معرض پوکی استخوان هستند

سلامانه :تحقیقات نشان می‌دهند که بیش از 80 درصد افراد جامعه به دلیل تغذیه نامناسب و مصرف بسیار کم لبنیات، در معرض پوکی استخوان قرار دارند.

پیمان عزیز محمدی، فوق تخصص غدد و متابولیسم در گفتگو با باشگاه خبرنگاران گفت: کشور ایران یکی از کشورهایی است که میزان مصرف شیر در آن بسیار پایین است و هزینه‌های قابل ملاحظه‌ای را در نتیجه آن می‌پردازد.

وی با اشاره به اینکه چند سال اخیر میزان مصرف لبنیات به ویژه شیر در کشور کاهش پیدا کرده است، تصریح کرد: افزایش هزینه لبنیات و اطلاع کم مردم در خصوص عوارض مصرف پایین شیر، از مهمترین دلایل مصرف پایین این فرآورده مهم بوده است.

عزیز محمدی با بیان اینکه دریافت ناکافی مواد لبنی از جمله بر روی استخوان‌های بدن تاثیر منفی می‌گذارد، تاکید کرد: تحقیقات نشان می‌دهند که بیش از 80 درصد افراد جامعه به دلیل تغذیه نامناسب و مصرف بسیار کم لبنیات، در معرض پوکی استخوان قرار دارند.

وی یادآور شد: متاسفانه پوکی استخوان علامت خاصی ندارد و هنگامی خود را نمایان می‌سازد که فرد مبتلا دچار یک نوع شکستگی شود.

عزیز محمدی خاطرنشان کرد: همه افراد جامعه به ویژه افراد میانسال و سالمند در معرض پوکی استخوان و عوارض و آسیب‌های ناشی از آن هستند.

ارسال برای یک دوست
۰ ۰ آیا این خبر را می پسندید؟
نظر دهید
CAPTCHA Image reload
لطفا عبارتی که در تصویر بالا می بینید را وارد نمایید.