۵ نکته مهم در انتخاب کفش کودک نوپا

سلامانه : یکی از شیرین‌ترین لحظات برای هر پدر و مادر تماشای اولین قدم زدن فرزند نوپایشان است سلامت و راحتی پای کودک نوپا برای والدین بسیار با اهمیت است و دانستن نکاتی در این مورد برای پدر و مادرها ضروری است.

دکتر محمدتقی حولی‌ساز متخصص طب فیزیکی و توانبخشی در گفتگو با باشگاه خبرنگاران گفت: از آنجایی که استخوانهای کودک نوپا هنوز در حال رشد است و سرعت رشد در این سنین بسیار سریع است، بنابراین باید در انتخاب کفش کودک نوپا خیلی دقت کرد.
اولین نکته‌ای که باید توجه داشت کفش سبک برای کودک نوپا است. نکته بعدی این است که کفش باید به گونه‌ای باشد که تمام پا را پوشش دهد و کاملا از پا در برابر زمین خوردگی محافظت کند و ترجیحا بندی نداشته باشد تا راحت داخل و خارج از پا شود.

وی ادامه داد: دومین نکته‌ای که باید توجه داشت سایز و اندازه کفش است از آنجایی که سرعت رشد در کودک نوپا سریع است، باید راحت باشد و تنگ نباشد.
مسئله بعدی که توجه به آن اهمیت دارد رنگ و زیبایی ظاهری کفش است از آنجایی که پوشیدن کفش برای کودک تجربه جدیدی است، بهتر است فرم و رنگ آن به گونه‌ای باشد که کودک با آن احساس انس داشته باشد.

دکتر حولی‌ساز جنس کفش را بسیار پراهمیت دانست و گفت: جنس کفش باید قابل انعطاف بوده و پا را خیلی محدود نکند، بهترین انتخاب برای جنس کفش کودک کفشهای چرمی است که قابلیت ارتجاعی و انعطاف در کفش چرمی بسیار بالا است و از آنجایی که خلل و فرج زیادی در بافت چرم وجود دارد به طور طبیعی تبادل هوا در داخل کفش صورت می‌گیرد.

ارسال برای یک دوست
۰ ۰ آیا این خبر را می پسندید؟
نظر دهید
CAPTCHA Image reload
لطفا عبارتی که در تصویر بالا می بینید را وارد نمایید.