خوردن این آنتی بیوتیک‌ها شما را چاق می‌کند

سلامانه : برخی از فرآورده‌های دارویی که به صورت غیر مستقیم در مواد غذایی وجود دارند می‌توانند سبب چاقی و اضافه وزن فراوان در انسان‌ها شوند.

 به گزارش باشگاه خبرنگاران؛ کارشناسان در یک تحقیق منحصر بفرد دریافته‌اند مصرف آنتی‌بیوتیک‌ها به ویژه آنتی‌بیوتیک‌هایی که کشاورزان و دامداران در گیاهان و حیوانات برای مقابله با بیماری‌ها و انواع آفات استفاده می‌کنند سبب بروز واکنش‌های شمیایی در بدن انسان‌ها و بروز چاقی در آنها در سالهای اخیر شده است.

گفتنی است، پژوهشگران وجود آنتی بیوتیک‌ها در فرآورده‌های پروتئینی و لبنی را یکی از عوامل چاقی و اضافه وزن در انسان‌ها در سالهای کنونی معرفی کرده‌اند.

بررسی‌ها نشان می‌دهند، براساس تحقیقات صورت گرفته وجود این آنتی‌بیوتیک‌ها با وجود ایجاد منفعت برای کشاورزان و دامداران و عرضه بیشتر مواد خوراکی سبب از بین رفتن باکتری‌های مفید در بدن انسان‌ها شده است که وظیفه تنظیم سوخت و ساز بدن را بر عهده دارند علاوه بر چاقی و اضافه وزن ناشی از تغییرات شیمیایی وجود آنتی‌یوتیک‌ها در مواد غذایی سبب مقاومت باکتری‌ها، میکروب‌ها و انواع ویروس‌ها به آنتی بیوتیک‌های انسانی شده روند درمان بیماری‌ها را بسیار کند و حتی درمان ناپذیر می‌نمایند.

کارشناسان در پی تصویب قوانین تازه جهانی در خصوص ممنوعیت مصرف آنتی بیوتیک‌ها در مواد غذایی هستند.

ارسال برای یک دوست
۰ ۰ آیا این خبر را می پسندید؟
نظر دهید
CAPTCHA Image reload
لطفا عبارتی که در تصویر بالا می بینید را وارد نمایید.