توزیع یارانه دارو به سازمانهای بیمه‌گر واگذار شد

توزیع یارانه دارو به سازمانهای بیمه‌گر واگذار شد

بر اساس تفاهم نامه‌ منعقد شده بین وزارت رفاه و بهداشت، از این پس «یارانه دارو» که در اختیار وزارت بهداشت قرار دارد بر اساس جمعیت تحت پوشش و سرانه درمان بین سازمان‌های بیمه‌گر توزیع می‌شود.

 

محمدباقر هوشنگی مدیرکل بیمه‌های سلامت وزارت تعاون کار و رفاه اجتماعی در گفت‌وگو با خبرنگار «اجتماعی» خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، با بیان اینکه طبق این تفاهم نامه سه نوع یارانه دارو به سازمانهای بیمه‌گر تعلق می‌گیرد، اظهار کرد: 1800 میلیارد تومان مربوط به مابه التفاوت تغییر نرخ ارز مرجع (1226 تومان) با نرخ ارز مبادله‌ای (2458 تومان) است که قرار است به تمام اقلام دارویی تحت پوشش سازمان‌های بیمه‌گر در کشور تعلق می‌گیرد.

 

وی ادامه داد: حدود 400 میلیارد تومان نیز مربوط به بیماران خاص (کلیوی، تالاسمی و هموفیلی) است و 400 میلیارد تومان دیگر نیز مربوط به یارانه بیماران صعب‌العلاج و سرطانی است.

 

هوشنگی تاکید کرد: قرار شده است که بر اساس سرانه درمان و جمعیت تحت پوشش سازمان‌های بیمه‌گر این یارانه میان این سازمان‌ها توزیع شود.

 

به گزارش ایسنا، پیش از این قرار بود وزارت بهداشت مابه‌التفاوت تغییر نرخ ارز دارو را به حساب خانوارها واریز کند که وزارت رفاه با این موضوع مخالفت کرد.

 

به گفته مدیرکل بیمه‌های سلامت وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی با توزیع یارانه دارو، قیمت داروها همانند سالهای گذشته تنها رشدی 15 تا 20 درصدی خواهند داشت، چرا که مابه‌التفاوت قیمت‌ها میان سازمان‌های بیمه‌گر توزیع می‌شود.

 

هوشنگی در پایان افزود: پرداخت مابه‌التفاوت قیمت داروی بیماران از ابتدای سال جاری تا 15 مردادماه بر عهده وزارت بهداشت خواهد بود و پس از آن نیز پرداخت‌ها بر عهده سازمان‌های بیمه‌گر است.

یکشنبه 06/05/92   12:25

ارسال برای یک دوست
۰ ۰ آیا این خبر را می پسندید؟
نظر دهید
CAPTCHA Image reload
لطفا عبارتی که در تصویر بالا می بینید را وارد نمایید.