ناباروری مردان، نتیجه دود کردن ماری جوآنا

سلامانه :یافته های تازه نشان می دهند، دود کردن ماری جوآنا ممکن است تاثیر منفی بر ظاهر و کیفیت اسپرم ها بگذارد و قدرت باروری مردان جوان را کاهش دهد. 


به گزارش پایگاه خبری سلامانه، دانشمندان، عوامل مختلفی که به باروری مردان صدمه می زنند را تجزیه و تحلیل کردند و دریافتند، دود کردن سیگار و ماری جوآنا و نوشیدن الکل بر اندازه و ریخت شناسی اسپرم ها تاثیر منفی می گذارد. 


دکتر آلن پیسی، استاد آندرولوژی مدرسه پزشکی دانشگاه استنفورد و سرپرست این مطالعه گفت:" تلاش کردیم عوامل تغییر شکل و کاهش کیفیت اسپرم ها را شناسایی کنیم تا مردان توانایی باروری شان را از دست ندهند و صاحب فرزندان سالم شوند. " 


دکتر پیسی و همکارانش جزئیات پزشکی و عادات زندگی بیش از دو هزار مرد که در 14 کلینیک باروری ثبت شده بود را بررسی کردند. 


آنها پی بردند، نمونه اسپرم های بیش از 1700 مرد سالم اند و تنها نمونه اسپرم 300 مرد که سه ماه پیش از نمونه گیری ماری جوآنا دود کرده بودند از نظر ریخت شناسی مشکل داشت. ( اسپرم هایی که از نظر ریخت شناسی نقص دارند بسیار کمتر از اسپرم های سالم شناورند و به سختی با تخمک زن ترکیب می شوند. )


دکتر پیسی افزود:" یافته های ما بر روی اسپرم های حیوانات نشان می دهند، دود کردن ماری جوآنا، علاوه بر تغییر دی ان ای، شکل و اندازه اسپرم ها را تغییر می دهد و زمینه ناباروری مردان را فراهم می کند. " 

 

ارسال برای یک دوست
۰ ۱ آیا این خبر را می پسندید؟
نظر دهید
CAPTCHA Image reload
لطفا عبارتی که در تصویر بالا می بینید را وارد نمایید.