افزایش جمعیت دیابتی‌ها در آمریکا

سلامانه :هم‌اکنون بیش از 29 میلیون نفر در آمریکا به دیابت مبتلا هستند اما هنوز یک‌ چهارم آنها از ابتلای خود به این بیماری بی‌خبرند.

به گزارش (ایسنا)، مرکز کنترل و پیشگیری امراض آمریکا (CDC) اعلام کرد: شمار مبتلایان به دیابت در بزرگسالان این کشور نسبت به سال 2010 میلادی سه میلیون نفر افزایش یافته است.

بنابر اعلام این مرکز، نرخ ابتلا به دیابت‌های نوع 1 و نوع 2 طی سال‌های اخیر افزایش یافته است. در حالی‌ که شیوع چاقی مفرط عامل ابتلا به دیابت نوع 2 شناخته می‌شود اما دلیل افزایش ابتلا به دیابت نوع 1 که معمولا یک اختلال خودایمنی است و در کودکی بروز می‌کند همچنان ناشناخته باقی مانده است.

کارشناسان CDC همچنان توضیحی برای این مساله که چرا بسیاری از دیابت‌ها بدون تشخیص باقی می‌مانند، ندارند. به احتمال زیاد، بسیاری از مردم آمریکا به دلیل عدم دسترسی به بیمه سلامت تا زمانی‌ که به عوارض حادی نظیر مشکلات کلیوی،‌ آسیب عصبی و مشکلات بینایی دچار نشوند به پزشک مراجعه نمی‌کنند. با این حال جالب اینجاست حتی افرادی که به بیمه سلامت دسترسی دارند نیز قادر به تشخیص نشانه‌های دیابت نظیر تشنگی مفرط،‌ تکرر ادرار و خستگی نیستند.

«آن آلبرایت»، مدیر بخش دیابت مرکز کنترل و پیشگیری امراض آمریکا (CDC) می‌گوید:‌ ما می‌خواهیم مردم بیشتر با نشانه‌های دیابت آشنا شوند و در صورتی‌ که عوامل خطرزا داشته یا در سنین بالای 45 سال قرار دارند به طور مداوم تحت معاینه قرار بگیرند. انجمن دیابت آمریکا پیشنهاد می‌کند تمام افراد بالای 45 سال هر سه سال یک بار آزمایش خون هموگلوبین بدهند.

به گزارش ایسنا به نقل از بوستون گلوب، آمار نشان می‌دهد از هر سه آمریکایی یک نفر به عارضه «پیش دیابت» مبتلاست. در این وضعیت بدن این افراد نسبت به هورمون انسولین واکنش کمتری نشان می‌دهد. در صورتی‌ که برای مقابله با این عارضه تدبیری اندیشیده نشود،‌ طی پنج سال 15 تا 30 درصد از افراد مبتلا به عارضه «پیش دیابت» به دیابت نوع 2 مبتلا خواهند شد.

آلبرایت تأکید کرد: شواهد بسیاری نشان می‌دهد که تغییرات اندک نظیر کاهش 5 تا 7 درصدی وزن در صورت داشتن اضافه وزن می‌تواند تاثیر چشمگیر بر جلوگیری از ابتلا به دیابت بگذارد.

ارسال برای یک دوست
۰ ۰ آیا این خبر را می پسندید؟
نظر دهید
CAPTCHA Image reload
لطفا عبارتی که در تصویر بالا می بینید را وارد نمایید.