سرانجام دانشمندان ویروس چاقی را شناسایی کردند

سلامانه : براساس یک کشف حیرت انگیز چاقی تنها ریشه‌ی ژنتیک ندارد بلکه می‌تواند توسط یک ویروس به بدن افراد وارد شده و آنها را دچار اضافه وزن نماید.

به گزارش باشگاه خبرنگاران؛ براساس جدیدترین تحقیقات صورت گرفته توسط پزشکان که در کنگره کشورهای اروپایی در مقابله و پیشگیری از چاقی مطرح شده است. کارشناسان اعلام نموده اند ویروسی که در هنگام سرماخوردگی وارد بدن افراد می‌شود سبب ابتلای آنها به چاقی می‌گردد.

گفتنی است، این ویروس که Adenovirus36 نام دارد در صورت ورود به بدن باعث ابتلای فرد به سرماخوردگی می‌گردد.

بررسی‌ها نشان می‌دهند، براساس تحقیقات موج جدید سرماخوردگی که در 30 سال اخیر در جهان به شدت زیاد شده همزمان با کشف اشکال مختلف این ویروس سرماخوردگی بوده کارشناسان اعتقاد دارند نحوه‌ی مصرف غذا و حتی میزان زمان ورزش کردن در افراد تغییر نکرده، بلکه وجود این ویروس سبب چاقی غیرعادی افراد در سراسر جهان در سال‌های اخیر شده است.

کارشناسان با تزریق این ویروس به موش‌ها متوجه بروز اضافه وزن در آنها شده‌اند.

کارشناسان به افراد توصیه می‌کنند برای جلوگیری از به دست آوردن اضافه وزن به ویژه در هنگام سرماخوردگی؛ خواب کافی، جلوگیری از استرس، خوردن غذاهای سالم و همینطور شستشوی مداوم دستهای خود را انجام دهند.

پزشکان موادی مانند خوردن غذاهای پرچرب و عدم انجام فعالیت‌های فیزیکی مانند ورزش را عامل مهمی برای گسترش رشد ویروس چاقی در بدن افراد می‌دانند.

ارسال برای یک دوست
۰ ۰ آیا این خبر را می پسندید؟
نظر دهید
CAPTCHA Image reload
لطفا عبارتی که در تصویر بالا می بینید را وارد نمایید.