افزایش ۸۰ درصدی سوء استفاده عاطفی از کودکان بریتانیایی

سلامانه :انجمن ملی پیشگیری از ظلم کودکان بریتانیا اعلام کرد، آمار سوء استفاده عاطفی از کودکان و نوجوانان اسکاتلندی به شدت افزایش یافته است.
این موسسه اعلام کرد، آمار سوء استفاده عاطفی از کودکان نسبت به 12 ماه گذشته 80 درصد افزایش یافته است.


به گزارش پایگاه خبری سلامانه، کارشناسان این موسسه در انتهای سال 2013 و شش ماهه نخست سال 2014 میلادی به بیش از 217 تلفن پاسخ و با همكاری سرویس های فعالیت اجتماعی و پلیس از سوء استفاده عاطفی نوجوانان و جوانان جلوكیری كرده اند. 


دكتر مت فورد، یكی از مدیران این موسسه گفت: سوء استفاده های احساسی - هل دادن، تحمیل مجازات های تحقیر آمیز، افشاء رازهای آنها، وادار كردن به مصرف مواد مخدر و نوشیدن الکل،‌ بی اعتنایی و بد اخلاقی و... - آسیب های جدی و غیر قابل جبرانی به کودکان وارد و آنها را به انسان های افسرده و منزوی بدل می كند. "


او با اشاره به افزایش نگران كننده آمار سوء استفاده عاطفی از كودكان افزود:" انجمن ملی پیشگیری از ظلم کودکان بریتانیا با همكاری سرویس های فعالیت اجتماعی و پلیس تلاش خواهد كرد از كودكان حفاظت كند. "


وزارت بهداشت بریتانیا نیز با انتشار بیانیه ای اعلام كرد:" ایجاد فضای امن و‌ دوستانه تنها راه حفظ و ارتقاء سلامت جسم و روان كودكان است. حمایت های عاطفی والدین، معلم ها و ... از كودكان،‌ توانایی های آنها در مقابله با چالش های متعدد زندگی را افزایش خواهد داد. " 

 

ارسال برای یک دوست
۰ ۰ آیا این خبر را می پسندید؟
نظر دهید
CAPTCHA Image reload
لطفا عبارتی که در تصویر بالا می بینید را وارد نمایید.