کودکان انگلیسی قربانیان استفاده از این وسیله زیبایی

سلامانه : یکی از وسایل پر طرفدار زیبایی در دنیا به قدری مورد علاقه کودکان انگلیسی قرار گرفته که بهت و حیرت جامعه پزشکی این کشور را در برداشته است.

به گزارش باشگاه خبرنگاران؛ محققان مرکز تحقیقات سرطان در کشور انگلستان در صدد ارائه طرحی برای جلوگیری از استفاده افراد زیره 18سال از تخت های بزنز کننده و همینطور SUNBED ها هستند.

گفتنی است، پژوهشگران با مطالعه بر روی 3000 مورد داوطلبان در رده  سنی 11 الی 17 ساله دریافته اند، اکثر این افراد به دلیل استفاده از تخت های برنزه کننده دچار آفتاب سوختگی شده اند.

بررسی ها نشان می دهند، آفتاب سوختگی حتی یکبار در طول عمر می تواند خطر ابتلا به سرطان پوست به ویژه .... را تا حد زیادی بالا ببرد .

بررسی ها نشان می دهند، در حال حاضر استفاده از تخت های برنز کننده به شدت بین کودکان و نوجوانان زیر سن قانونی در کشور انگلستان و اسکاتلند زیاد شده و این موجب نگرانی شدید بین جامعه درمانی این کشورها گردیده زیرا به طور غیر قابل باوری میزان ابتلا به سرطان پوست در انگلستان از سایر کشورهای اروپا بالاتر است.

کارشناسان و مقامات درمانی انگلستان در پی تصویب طرحی برای ممنوعیت استفاده کودکان و نوجوانان از استفاده از تخت های برنز کننده و همینطور اقامت طولانی زیر نور خورشید در سواحل دریاها هستند.

ارسال برای یک دوست
۰ ۰ آیا این خبر را می پسندید؟
نظر دهید
CAPTCHA Image reload
لطفا عبارتی که در تصویر بالا می بینید را وارد نمایید.