شب کوری کور شدن در شب نیست

سلامانه : شب کوری بیماری است که فرد در طی روز دید عادی دارد، در حالی که شب هنگام دید او تار و کم می‌شود که علل مختلفی دارد.

مهدی مدرس زاده، چشم پزشک در گفتگو با باشگاه خبرنگاران گفت: شب کوری به طور کلی یعنی این که دید انسان در شب کمتر می‌شود در حالی که دید در روز طبیعی است.

عضو هیات علمی دانشگاه علوم پزشکی ایران افزود: این بیماری دلایل مختلفی دارد که یکی از آنها نزدیک بینی است. این بیماران در روز که مردمک باز است، خوب می‌بینند، ولی در شب، به علت تنگ تر شدن مردمک، نزدیک بینی بیشتر شده و دید تار و کمتر می‌شود.

وی در ادامه گفت: این بیماری در حال حاضر درمان خاصی ندارد و دانشمندان برای ساختن شبکیه مصنوعی در حال تحقیق هستند که با این روش، بیماری بهبود می‌یابد.

این متخصص چشم به علل دیگر بیماری شب کوری اشاره و تصریح کرد: بعضی از داروها بر روی شبکیه چشم اثر گذاشته و باعث شب کوری می شوند که با قطع داروها، بیماری برطرف می‌شود.

وی درباره درمان شب کوری با علت نزدیک بینی گفت: استفاده از عینک و اصلاح نزدیک بینی، شب کوری نیز درمان می‌شود.

مدرس زاده اظهار داشت: در گذشته کمبود ویتامین A باعث شب کوری می‌شده است که درحال حاضر با افزایش مصرف سبزی و میوه، ارتباط این دو از بین رفته است.

ارسال برای یک دوست
۰ ۰ آیا این خبر را می پسندید؟
نظر دهید
CAPTCHA Image reload
لطفا عبارتی که در تصویر بالا می بینید را وارد نمایید.
  • زهرا چهارشنبه, 1 مرداد 1393 - ساعت : 19:55:28
    با سلام و احترام. من 27 سالمه. دچار نزدیک بینی چشم هستم. یعنی مثلا خوندن نوشته های دور که برای دیگران راحته واسه ی من مشکله. مشکل دید در شب هم دارم. البته نه به طور کامل. مثلن وقتی هوا خیلی تاریک و دیگران می توانند ببینند من مشکل دارم. حالا سوال من اینه که آیا مشکل من مربوط به نزدیک بینی یا می تونه علل دیگه ای هم داشته باشه؟