رابطه كاهش قدرت شنوایی با دود كردن سیگار

رابطه كاهش قدرت شنوایی با دود كردن سیگار

سلامانه :در حدود 43 میلیون بزرگسال آمریكایی سیگاری هستند و بیش از 16 میلیون شهروند این كشور از بیماری های ناشی از این عادت مضر رنج می برند. 


به گزارش پایگاه خبری سلامانه، یافته های تازه دانشمندان دانشگاه منچستر نشان می دهند، خطر كاهش شدید قدرت شنوایی، سیگاری ها و سیگاری های غیر فعال را تهدید می كند.  
دكتر پیرس داوس و همكاران اش در مركز ارتباطات انسانی دانشگاه منچستر، بر روی بیش از 164 هزار زن و مرد 40 تا 69 ساله كه بخشی از بانك بیولوژ‍ی بریتانیا بودند و بین سال های 2007 تا 2010 در پروژهای مختلف پزشكی مشاركت كرده بودند را مطالعه كردند.  


دانشمندان پیش بینی كردند، قدرت شنوایی سیگاری ها در مقایسه با غیر سیگاری ها و سیگاری های غیر فعال 15 درصد كاهش می یابد، در حالی كه قدرت شنوایی سیگاری های غیر فعال در مقایسه با غیر سیگاری ها 28 درصد كاهش یافته است.


محققان دریافتند، افرادی كه بیش از دو پاكت سیگار در هفته دود می كنند بیش از سایرین در معرض از دست دادن شنوایی قرار دارند.  


پژوهشگران اعلام كردند، با تغییر روش زندگی،‌ ترك كردن سیگار و ... احتمال از دست دادن شنوایی كاهش می یابد.


متخصصان، هنوز علت از دست دادن قدرت شنوایی سیگاری ها و سیگاری های غیر فعال را كشف نكرده اند، اما ابتلاء اكثریت قریب به اتفاق سیگاری ها به بیماری قلبی، نقش اساسی در كاهش قدرت شنوایی آنها بازی می كند.


دكتر داوس گفت:" به احتمال زیاد، سموم موجود در دود سیگار و ابتلا به بیماری قلبی كه سبب ایجاد اختلال در جریان خون مغز می شوند، ‌قدرت شنوایی را كاهش می دهند. 

 

ارسال برای یک دوست
۰ ۰ آیا این خبر را می پسندید؟
نظر دهید
CAPTCHA Image reload
لطفا عبارتی که در تصویر بالا می بینید را وارد نمایید.