به مغزتان دستور دهید تا در امتحان ۲۰ بگیرید

سلامانه : با انجام کارهای ساده و کاربردی برای بالا بردن راندمان بدن می‌توان ذهنی هوشیار برای یادگیری دروس در دوران امتحان پیدا نمود.

به گزارش باشگاه خبرنگاران؛ پژوهشگران چینی و آمریکایی در یک طرح مشترک پژوهشی با استفاده از میکروسکوپ‌های فوق پیشرفته شاهد ارتباطات جدید بین سلول‌های مغزی و تشکیل سیناپس‌های جدید در هنگام استراحت افراد بوده‌اند.

گفتنی است، براساس این تحقیقات در هنگام خواب در بدن انسان مکانیسمی به کار می‌افتد که سبب بهبود عملکردهای مربوط به حافظه و همین‌طور بالا رفتن توان یادگیری در افراد می‌شود.

بررسی‌ها نشان می‌دهند، حتی شدیدترین نوع آموزش‌ها، مصرف رژیم غذایی سالم و حتی فعالیت فیزیکی منظم نمی‌تواند جایگزین مناسبی برای رفع مشکل کم خوابی بدن باشد.

دانشمندان دانشگاه‌های نیویورک آمریکا و شنزن چین با مطالعه بر روی موش‌هایی که دچار کم‌خوابی بوده‌اند پی به صدمه‌ی شدید به مغز در اثر این مشکل برده‌اند.

کارشناسان به ویژه به افرادی که در شرایطی مانند فصل امتحان قرار دارند توصیه اکید می‌کنند که از خواب منظم و کافی غافل نشوند، زیرا غفت از خواب می‌تواند باعث کاهش راندمان یادگیری آن‌ها و افت نمرات درسی گردد.

کم خوابی همچنین در ابتلای افراد به بیماری‌هایی مانند سرطان، بیماری‌های قلبی، عروقی، دیابت نوع 2، عفونت و چاقی موثراست.

ارسال برای یک دوست
۰ ۰ آیا این خبر را می پسندید؟
نظر دهید
CAPTCHA Image reload
لطفا عبارتی که در تصویر بالا می بینید را وارد نمایید.