۱۰ ایستگاه سنجش پرتو فرابنفش خورشید در کشور راه‌اندازی شد/ ادغام خدمات بهداشت پرتوها در شبکه

سلامانه : رئیس مرکز سلامت محیط و کار وزارت بهداشت گفت: ۱۰ مرکز سنجش پرتو فرابنفش خورشید در استان‌های مخلتف کشور راه‌اندازی و تا آخر سال این ایستگاه‌ها در تمام استان‌ها ایجاد می‌شوند. میزان این اشعه در اکثر روزهای تابستان بیش از حد مجاز است.

 کاظم ندافی در گفت و گو با فارس افزود:‌یکی از برنامه های جدید وزارت بهداشت که همزمان با طرح تحول سلامت اجرا می شود، ارائه خدمات بهداشت پرتوها در شبکه بهداشتی- درمانی کشور است که خدمات آن در این شبکه سراسری ادغام می شود.

وی گفت: در همین راستا چندی پیش در مراسمی با حضور رئیس جمهوری، وزیر بهداشت و رئیس سازمان انرژی اتمی 10 ایستگاه سنجش پرتو فرابنفش در کشور راه اندازی شد که در استانهای مختلفی از جمله تهران، سیستان و بلوچستان، کرمان، یزد، اصفهان، فارس و گلستان راه اندازی شدند.

رئیس مرکز سلامت محیط و کار وزارت بهداشت ادامه داد: میزان اشعه فرابنفش خورشید بعد از سنجش های مختلف و ‌آنالیز داده ها به صورت یک عدد بین یک تا 11 گزارش می شود. اگر از حدود 6 بیشتر باشد خطرناک است و متأسفانه میزان این اشعه در ساعات آفتابی اکثر روزهای اردیبهشت تا اوخر شهریور در اکثر استانهای ایران بیش از 6 است و قرار گرفتن در معرض آن می تواند آسیب زا باشد.

وی گفت: توصیه ما به مردم این است که برای محافظت از خود در برابر اشعه مضر فرابنفش خورشید از پوشش های محافظی استفاده کنند، مثلاً لباس آستین بلند بپوشند، عینک آفتابی بزنند و از کرم ضد آفتاب استفاده کنند تا دچار عوارض این اشعه به خصوص عوارض پوستی و چشمی آن نشوند.

 

shiderstore
ارسال برای یک دوست
۰ ۰ آیا این خبر را می پسندید؟
نظر دهید
CAPTCHA Image reload
لطفا عبارتی که در تصویر بالا می بینید را وارد نمایید.