نگاهی به رفتارهای پرخطر نوجوانان در آمریکا

سلامانه :مرکز پیشگیری و کنترل بیماری ها در آمریکا، در گزارش جدید خود اعلام کرده، نوجوانان آمریکایی در سال 2013 هم چنان دست به رفتارهای پرخطر زده اند.

به گزارش پایگاه خبری «سلامانه» به نقل از سایت «تایم»، میزان سیگار کشیدن نوجوانان در آمریکا در قیاس با گذشته کاهش یافته اما در عوض، آنها دست به رفتار پرخطر دیگری می زنند. با وجود تبلیغات و کمپین هایی که به راه افتاده تا نوجوانان موقع رانندگی حواس شان به جلو باشد، 41 درصد از آنها وقتی پشت فرمان هستند، یا پیامک می دهند یا ای میل می فرستند. به این ترتیب، یکی از دلایل مهم مرگ نوجوانان در آمریکا، تصادف های رانندگی است.


با این حال، رانندگی و پیامک فرستادن، تنها رفتار پرخطر این نوجوان ها نیست. اگرچه آنها به اندازه سال 1999 تلویزیون تماشا نمی کنند، اما زمان زیادی را پای کامپیوتر می گذرانند. در تحقیقی که انجام شده، حدود 3/41 درصد نوجوانان گفته اند بیش از 3 ساعت از روز را پای کامپیوتر هستند که در مقایسه با سال 2011 (1/31 درصد) افزایش یافته.


این گزارش سالیانه، بر اساس تحقیق میان نوجوانان سال نهم تا دوازدهم منتشر می شود و رفتارهای ناسالم نوجونان در زمینه های مختلف را در بر می گیرد.

 

ارسال برای یک دوست
۰ ۰ آیا این خبر را می پسندید؟
نظر دهید
CAPTCHA Image reload
لطفا عبارتی که در تصویر بالا می بینید را وارد نمایید.