ویروس چشمی از طریق هوا نیز منتقل می‌شود

ویروس چشمی از طریق هوا نیز منتقل می‌شود

معاون گروه چشم دانشگاه علوم پزشکی مشهد گفت: ویروس چشمی از طریق هوا، استفاده از وسایل مشترک و دست دادن به سایر افراد منتقل می‌شود.

 

دکتر محمداعتضاد رضوی در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا) منطقه خراسان، اظهار کرد: ویروس چشمی در ملتحمه چشم ایجاد التهاب می‌کند و از جمله ویروس‌های منجر به سرماخوردگی و آنفلوانزاست.

 

وی درخصوص علایم افراد مبتلا به ویروس چشمی عنوان کرد: فرد مبتلا به این ویروس با التهاب چشم، ترشح مخاطی و چرکی، ترس از نور و پرخونی ملتحمه چشم مواجه است.

 

اعتضاد رضوی با بیان اینکه در موارد خاص این ویروس منجر به ایجاد ضایعات و خراش در سطح قرنیه می‌شود، خاطرنشان کرد: این ویروس منجر به کاهش دید و در نتیجه ایجاد لک‌هایی در سطح قرنیه می‌شود که ممکن است درمان آن یک سال به طول انجامد.

 

این متخصص گلوکوپلاستی و استرابیسم اذعان کرد: این بیماری خود محدوده شونده است که با رعایت بهداشت فردی و شستشوی چشم با آب جوشیده سرد طی یک یا دو هفته بهبود می‌یابد.

 

وی در خصوص جلوگیری از بروز این ویروس اظهار کرد: مهم‌ترین عامل برای جلوگیری از بروز ویروس چشمی، پرهیز از تماس با فرد مبتلا و عدم استفاده از وسایل مشترک است.

 

اعتضاد رضوی با بیان اینکه این بیماری در مرحله حاد اولیه با تولید زیاد ویروس همراه است، توصیه کرد: بهتر است افراد به خصوص کودکان با این بیماران تماس نداشته باشند.

سه شنبه   15/05/92   9:42

ارسال برای یک دوست
۰ ۰ آیا این خبر را می پسندید؟
نظر دهید
CAPTCHA Image reload
لطفا عبارتی که در تصویر بالا می بینید را وارد نمایید.